Miksi pukeudutte niin kuin olisitte karanneet jostain pakolaisleiriltä? :(
Naisten pukeutuminen
Mies :)
172148
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
omista rievuistasi. Ja katsokin, että juokset oikeaan suuntaan...
pukeutumisella me vältämme kaltaistesi pervojen kuolaajien lähentelyt. Vähennämme pukeutumisellamme sydänkohtauksia, liikenneonnettomuuksia, mustasukkaisuustraamoja ja nitkahtaneita niskoja. Omalle kullalle sitten parempaa laatua.
Älä kuule äijä yleistä.
tällaisilla keskustelupalstoilla olisi porukkaa kyselemässä kaikenlaisia toinen toistaan idioottimaisempia kysymyksiä.
että tämä on naisen logiikka palsta
kyselevät asioita ...
sunkaltaistesi typerysten takia ei viitti pukeutua yhtään sen enempää kuin on pakko
Missä päin Suomea pukeudutaan noin?:):)
Toivottavasti löydät siihen hyvän vastauksen.
Naiset ovat vailla toivoa ja elävät pelossa, on mun vastaus.
Pelossa, että ei ole mitään kunnollista ja pelossa, että he eivät saa olla rauhassa, jos pukeutuvat hyvin.
Sitten naiset ovat hyvin väsyneitä ja loppu, koska maailman kylmyys ja yhteiskunta lakeineen on mitä on.
Mitähän tämä mahtaa tarkoittaa...?
Se oli sellainen klassinen minipituinen kotelomekko. Mutta voihan se olla että olinkin CHICK....
Eilen kun odottelin muuta porukkaa eräästä suurehkosta marketista, olin syövinäni jäätelöä. Nimenomaan vain syövinäni, sillä tosiasiallisesti taas kerran katselin naisia. Tällä kertaa juuri naisten pukeutumista.
Lähes kaikilla oli kyllä puhtaat ja sinänsä siistit vaatteet, mutta mutta... Yhdeksällä kymmenestä ne eivät oikein sopineet kantajansa tyyliin, tai vaikuttivat huonosti istuvilta. Niinkuin olisi lähdetty lainatuissa kamppeissa liikenteeseen. Vaatteitten kantajat olivat sinällään ihan OK näköisiä, mutta näytti ihan kuin omaa vartaloa häpeiltäisiin, tai ainakin podettaisiin uskon puutetta.
Kyllähän sitä mielellään kehuisi vaikka naisen päivässä, mutta siinäkin on omat riskinsä. Se otetaan kuitenkin aina iskuyrityksenä.
Joten älä sie mies kitise.
Ei pidä minun kohdallani paikkaansa, jokaiseen tilaisuuteen täytyy pukeutua tilanteen vaatimalla tavalla..
pukeudutaan Armaniin ja Calvin Kleiniin? Ei, en yritä brassailla, mutta sattui niin sopivasti että tänään on tuollainen kombinaatio niskassa.