Olen deittaillut lähinnä Deittinetin, Iskurin ja Sinkut-netin kautta.
Oma profiilini on ollut nyt pari viikkoa näkyvissä suomi24 treffeissä, mutta ainuttakaan kiinnostavaa viestiä en ole saanut.
Millaisia kokemuksia muilla on suomi24:n Treffeistä?
Onko asuinpaikalla isokin merkitys?
Tuntuu vaan välillä, että sen täydellisen kumppanin olisi asuttava vähintäänkin naapurissa...
Oma profiilini on ollut nyt pari viikkoa näkyvissä suomi24 treffeissä, mutta ainuttakaan kiinnostavaa viestiä en ole saanut.
Millaisia kokemuksia muilla on suomi24:n Treffeistä?
Onko asuinpaikalla isokin merkitys?
Tuntuu vaan välillä, että sen täydellisen kumppanin olisi asuttava vähintäänkin naapurissa...
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mutta mä kuulunkin siihen "väärään" sukupuoleen elikkä miehiin, siks ei niitä vastauksia tule. Säkin ilmeisesti olet mies kun et saa vastauksia?
Olen kyllä nainen! Vapaa, työssä käyvä, ulkomuotokin oolrait. En ole laittanut kuvaa, sillä kuva ei kerro totuutta. Katselin miesten ilmoituksia ja niissä kuvat ovat aika kehnoja laadultaan ja siksi vääristävät mielikuvan ihmisestä ehkä pahastikin pieleen.
Ainutkaan seksin vonkaajaa ei tällä palstalla tässä ajassa ole kirjoittanut! Deittinetissä niitä kuhisee, samoin Iskurissa. Jos laitan ilmoituksen jompaan kumpaan, saan 100-300 vastausta, joista 90% on puutteessa olevilta ukkomiehiltä.
... on mielestäni paras. Se on monipuolisempi kuin deitti.net ja Iskuri. Valitettava tosiasia on, että kuvan kanssa saa paremmin vastauksia.
Iskurista mulla on huonoimmat kokemukset. Ihmettelin, kun sain vain seksiehdotuksia vastaukseksi, ja katsoin vertailun vuoksi, millaisia ilmoituksia muilla naisilla oli. Sillä hetkellä mun ilmoitukseni oli ainoa "oikea", kaikki muut oli maksullisten naisten peiteilmoituksia. Jälkeenpäin sain lisäksi tietää, että joltain pornosivulta on linkki Iskuriin.
Deitti.net on toiseksi paras. Mutta niitä tökeriä ehdotuksia tulee aina, laittoi ilmoituksen minne tahansa. Joiltain äijiltä kun puuttuu lukutaito...
Hei,
Niputin hieman yhteen Suomen parhaimpia deittipalveluita. Laitoin lisäksi omat mielipiteeni ja kokemukseni näistä palveluista. Löytyy täältä: http://otamut.org/info/deittisivut
Jos kiinnostaa, voit myös lukea mielipiteitäni paremman ilmoituksen tekemisestä täältä: http://otamut.org/info/deitti-opas
Terv.
Antti
http://otamut.org
profiilini oli viikon sellainen vaatimaton deittipalstalla. Tuli ihan kiitettävästi vastauksia, mutta ei sellaista omalta tuntuvaa. teinkin radikaalin muutoksen profiiliini ja johan alkoi tulla mielenkiintoisia viestejä. Ihan veikeällä ilmeellä sanon, että taisi jopa aika ajoin olla valitsemisen vaikeutta;)
Muuta profiiliasi siihen suuntaan, joka asettaa haastetta miehelle/naiselle. Enhän takuuta voi antaa, mutta toivoa on parempaan päin.
Onnea etsintään, siellä on paljon mukavia ihmisiä.
että asuinpaikalla on iso merkitys. Jos asuisin isommassa kaupungissa (Hesa, Tampere, Turku, Oulu jne.) olis mahikset paljon paremmat. Otin otannan oman alueeni miehistä ja sopivia oli vain 9kpl, eikä kukaan heistä innostanut millään tavalla.
Ilmoitukseni on "ei tositarkoituksella" tehty ja oivalluskykyinen, huumorintajuinen mies sen taatusti ymmärtää. Samantyyppisillä ilmoituksilla olen saanut valtavat määrät vastauksia Deittinetistä, joten en usko sen olevan päällimmäinen syy. En ole itsekään aikaisemmin selaillut kyseistä deittipalstaa, voinhan olla jopa liian "vanhakin" deittailemaan siellä..
Ehkä suomi24 treffeissä vain ei ole sitä minulle sopivaa, enkä minäkään ole sopiva siellä olevien miesten kriteereihin (vaikken olekaan ylipainoinen, en työtön/eläkeläinen, edes lapsia ei enää ole esteenä, ne olen jo aikuisiksi kasvattanut. ;))
Laita mielenkiintoinen profiili, älä kuitenkaan liioittele.Harvoin kyllä tätä kautta sen " oikean " löytää. Mutta tiedän että niinkin on käynyt. Ihan lähipiirissä.
Kannattaa tavata hyvissä ajoin ennenkuin tulee kerrottua koko elämänstoori. Eikä kaikkiin tule luottaa. Maalaisjärki. Ystävän täältä kyllä saattaa löytää.
Onnea sinulle.