Sain juuri tietää että sairastan fibromyalgiaa. Sitä sairastaa vain n. 1-4 % suomalaisista. Löytyisikö kohtalotoveria? Olisi mukava vaihtaa kokemuksia.
harvinainen sairaus
Fibromyalgia
6599
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Käy katsomassa täältä:
http://www.kipupotilasyhdistys.com/fibro/
Luin juuri lehtileikettä (voi hyvin 4/02) jossa kerrottiin aloevera geelin auttavan fibroallergisia.
Käy kirjastossa katsomassa juttu.
Sattumalta markkinoin myös ko juomaa, etten sanoisi markkinoiden parasta. Mutta tuo lehtileike on kai tärkeämpi?
...ei ole mistään allergiasta kyse, joten voit jatkaa markkinointiasi jossakin muualla.
asiasta eli fibromyalgiasta, liekö tuollasta allergiaa olemassakaan. ko lehdessä on erään lääkärin ja luontaisterapeutin kirjoitus.
Että ihan lehdessä sanottiin noin! Ja vielä Voi Hyvin -nimisessä puoluettomassa ja hyperkriittisessä laatujulkaisussa. Kyllä tämän neuvon täytyy sitten olla taivahan tosi!
fibromyalgia on nykytiedon mukaan reumasairaus.Pirullisen kivulias mutta ei invalidisoiva.FIBRO ei ole allergiaa.Alempana on juttu pehmytkudosreuma . Lue se.Kelan uudessa lehdessä on myös tietoa.