Miten löydän omistajan?

Nokun. Meikällä olisi eräs rekisterinumero, ja mihin numeroon sen voi lähettää, että saisi auton omistajan nimen yms.?
3406
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

vaikkapa tekstari "AT ABC123" numeroon 16258

Ja tuossa se "ABC123" korvataan tietenkin haluamallasi rekkarilla. Pitäisi maksaa 1,70€

tässä tarkemmat ohjeet.
http://www.elisa.net/haku/ake.shtml

En vastaa mistään mitään enkä puhelimeen.

Äänestä
  • disclaimer: laitoin ohjeet vain siksi että en ole pariin päivään kiilannnut ketään kaiteeseen enkä heristellyt kansainvälisiä käsimerkkejä joten minä se en ainakaan ollut ... :D

    Äänestä

...ohi kun noin korpeaa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ököri kirjoitti:

Nokun. Meikällä olisi eräs rekisterinumero, ja mihin numeroon sen voi lähettää, että saisi auton omistajan nimen yms.?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu