Iski matkailuautokuume

Olisko asiantuntevaa tietoa Fiat 2.8 matkailuautosta Sun Coester t 62,vm 2006 aj 1000km autossa on ohjaamo-ilmastointi puoli integroitu,tehdas uusi uusi tuplapohja iso trumatik lammitin lammin vesi hintapyynto autoliikkeella joka tata myy on 42990e,jos jollakin on jotain kokemuksia tai tietoa kyseisesta matkailuautomallista sen huonoista tai hyvista puolista olisitko hyva antaisit puolueettoman vastauksen nain aloittelevalle matkailuautokuumeessa olevalle henkilolle.
2796
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Merkki taisi olla Knaus ?

Hinta ei vaikuta pahalta .

Ei varmaan huono ole - jos POHJARATKAISU !! sopii omaan käyttöön .
Puoli-integroidun etu on pieni ilmanvastus/hiljaisempi , huono puoli vähäinen vuodemäärä .
Koska auto on noin uusi tarkista , että siinä on ABS ja AirBag = 100km/h !!

Äänestä

Sen hinta on 38.050€ 2.0 peruskoneella ja hinnaston mukaan 2.3 kone on 40.000 ja 2.8 koneella 41-42 donaa.
Kokemusta on tuskin monella kun suomessa myydyt taitavat mahtua yhden käden sormiin. Myyjällä on tietysti vimmattu halu saada uudesta merkistä kaupat, mutta suositan jäitä hattuun. Kyseessä on nk. halpismalli, mikä selittää edullisuuden. Se ei suinkaan merkitse sitä että laite olisi huono.
Ainakin lämmitys on riittävä kun Truma 6000 sarjaa (ei 3000), kun seinät eivät ole kovin paksut. Tämä siis talvikäyttöä ajatellen.
Katselen 05-tietoja. Siinä kuitenkin ABS ja turvatyynyt ovat lisävaruste. Jos haluat katsastuksen 100 nopeudelle, niin nämä edellytykset ja turvavyöt kaikille pitäisi kuitenkin olla.
Onko jääkaappi riittävän tilava, niitä kun myydään monenkokoisilla kaapeilla.
Samalla kannattaa hommata markiisi ja hyttysovi, sillä ne parantavat viihtyvyyttä.
Fiat 15 on riittävä alusta tukevuutta ajatellen. 18 olisi tietysti jämäkämpi, mutta myös kalliimpi.
Pohjaratkaisu on kahdelle henkilölle hyvä, suorastaan ihanteellinen, kun sänky on aina valmiina. JOs on lisäjengiä, niin joutuu pöytäryhmästä kasailemaan toisen vuoteen, mikä on niukka kahdelle aikuiselle, mutta soveltuu lapsille.
T-malli on matala ja tukeva ja hyvä ajaa vastatuuleenkin. Tosta on hyvä alottaa ja voihan sen sitten tulevina vuosina vaihtaa kun nälkä lisääntyy.
Kun ei ole täsät omaa käyttökokemusta, niin tarkempaan analyysiin en pysty.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Olisko asiantuntevaa tietoa Fiat 2.8 matkailuautosta Sun Coester t 62,vm 2006 aj 1000km autossa on ohjaamo-ilmastointi puoli integroitu,tehdas uusi uusi tuplapohja iso trumatik lammitin lammin vesi hintapyynto autoliikkeella joka tata myy on 42990e,jos jollakin on jotain kokemuksia tai tietoa kyseisesta matkailuautomallista sen huonoista tai hyvista puolista olisitko hyva antaisit puolueettoman vastauksen nain aloittelevalle matkailuautokuumeessa olevalle henkilolle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu