Uusin Auto Bild Suomi

Ei voi olla totta

Pikkuautovertailusta...
Sivulla 25 viimeinen kappale käsittelee Poloa. Pari sivua eteenpäin se jatkuu: Risut ojennetaan.........sekä korkeahkosta hinnasta vain kohtuuvarusteluun nähden.
Seuraava kappale: Edullisen hintansa ja tasapainoisen suorituksen ansiosta voittajaksi selviytynyt VW Polo kohtaa...

Ja numerossa 2.2006 pikkuautovertailussa ovat Punto, Colt, Corsa ja Clio. Vertailu loppuu sivulla 31 ja viimeinen lause on: Kun ruvetaan puhumaan ajo-
siihen se loppuu vertailu tavuviivaan!!!

11

1273

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • zaari

      Kaikin puolin paska lehti.

      • Jamppa1

        akuankka. Tai seiska, miten vaan...


    • yhtälö

      Halvassa lehdessä halpa sisältö. Koskee myös saksankielistä versiota. Sytykkeenä parhaimmillaan.

      • mielestäni

        Tavattoman hyvää ja kevyttä viihdettä. AutoBildt tulee otettua aina mukaan vessaan -ei väliä mistä aloittaa ja mihin lopettaa. Suosittelen.


      • yhtälö
        mielestäni kirjoitti:

        Tavattoman hyvää ja kevyttä viihdettä. AutoBildt tulee otettua aina mukaan vessaan -ei väliä mistä aloittaa ja mihin lopettaa. Suosittelen.

        olet oikeassa, paskahuussissa myös hyvä.


      • liikaa kaoliinia

        AutoBild Suomi kelpaa takansytykkeeksi, jos mahdollista, vielä huonommin kuin auton ostopäätösten tekoon.

        Todella heppoinen sisältö on koitettu korvata kiiltävällä paperilla jossa tunnetusti on kaoliinia (siis savea) sen verran ettei se pirun lätyskä tahdo palaa edes saunan pesässä saati sitten että sillä yrittäisi sytyttää jotain.

        Ne käännetyt jutut 100tkm kestotesteistä on sentään tehty ammattitaidoilla mutta kun niissä tahtoo olla autoista sellaisia malleja joita ei edes tuoda suomeen ja kilometritkin kertyvät pöydänsileällä asfaltilla, oikealla ajonopeudella ja ihan toisella lämpötilavyöhykkeellä niin vedä niistä sitten johtopäätöksiä.

        Muu aineisto tuntuu lähinnä siltä kuin tämän suoli24 "yleistä" foorumin sepustukset olisi menty editoimaan ja latomaan painokelpoiseen formaattiin....


    • realisti

      Volkkarit yleensä voittavat autotestit, olipa lehti tai tekijä mikä tahansa.

      Sekös ruosteisen romunissanin kuskia harmittaa.

      On se kumma kun tosiasioiden myöntäminen on noin vaikeaa !

      • only one

        Testeistä huolimatta on olemassa valinnanvapaus ja se tarkoittaa: ei VW:tä ikinä.
        (tosin ei myöskään Nissania).


      • jaakima
        only one kirjoitti:

        Testeistä huolimatta on olemassa valinnanvapaus ja se tarkoittaa: ei VW:tä ikinä.
        (tosin ei myöskään Nissania).

        ...osta Audi. Se on volkkariakin parempi.


    • for...

      ever.

    • ok lehti

      Mielestäni ok lehti, mutta vain rentona lukemisena. Sen verran kevyttä tavaraa, että sen jaksaa lueskella melko nopeesti kerralla läpi.

      Testit tosiaan melko puolueellisia. Tossakin uusimmassa kun katselee sitä pistetaulukkoa siinä pikkuautotestissä, niin monessa kohtaa tulee mieleen että mistä hatusta taas tuokin on vedetty. Joku asia parissa autossa ihan samanlailla ja teksti tukee sitä, mutta pisteet menee tyyliin 5-15.

      Kaikesta huolimatta pidän lehdestä...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      73
      3664
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1991
    3. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      226
      1323
    4. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      134
      1210
    5. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      100
      1073
    6. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      109
      1055
    7. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      70
      1010
    8. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      974
    9. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      965
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      876
    Aihe