Olen huomannut että siellä on paljon samoja ilmoituksia joita oli jo 3 kk sitten. Jos ei tässä ajassa löydy sopivaa satojen vastausten joukossa niin on aivan varmaa ettei sitä koskaan löydykään. Tuhlaatte vain aikaa. Omaa ja muitten.
Miksi naiset
ovat deittipalstoilla
6799
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kokoajan tulee uutta porukkaa katsomaan ja ihmettelemään. Nettideitti on siinä mielessä helppoa, että voit antaa vaan profiilin olla ja ei tarvitse vaivautua. Vähän niinkuin olisit vaan kotona ja jengi tulis pimputtaa ovikelloo ja 'katsomaan sua'. Jos ei tietenkään kelpuuta ketään nettideitin kautta niin sen profiilin vois poistaa, mutta muutoinhan se on ihan kiva lisä tuohon baareista vonkaamiseen.
Testaavat markkina-arvoaan tai etsivät täydellisyyttä.
Ja jos vastauksia ylipäätään tulee, ovat lähes kaikki ujoja ja perässä vedettäviä. Pojusilta puuttuu yksinkertaisesti rohkeus avata keskustelu tai sitten etsivät vain pelkkää seksiä. :-) Miksi pelkkää seksiä etsivät eivät mene baariin? Luulis löytyvän helpommin harjattavaa kuin neitistä bongata joku kuvaton profiili.
En oikein usko sitä etteikö rohkeutta olisi aloittaa keskustelu. Ehkä joidenkin kohdalla mutta tuntuu että monilla nettitreffit ovat vain ajanvietepalvelu jos ei töissä viitsi töitä tehdä.
kohdalle osu niitä rohkeita. Kai mä olen liian avoin ja itsetunto kohdalla (en kuitenkaan kulje nenä pystyssä enkä ole diiva) että en vaan törmää oikeanlaisiin tyyppeihin. :-) Kelpaan kyllä toiseksi naiseksi ja sänkyyn. Harmi, sillä koen olevani kuitenkin hyvä tyyppi ja luotettava. Baareista en ketään etsi, koska promillet usealla liian korkealla. :-) Mut hei, en valita enkä murjota. Näin vaan käy mulle. :-)
Miksi naiset käyvät baareissa, vaikka ovat naimisissa?