eurosinkut?

kokemuksia?

Onko kellään kokemuksia eurosinkuista? vaikutti hyvin mielenkiintoiselta..

4

969

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Es.Läinen

      Tosi kivaa sakkia. Porukan kanssa ystävystyy todella nopeasti. Jos ei muuta, niin ainakin siis ystäviä saat itsellesi lisää.Ja siinä lomassahan kannattaa katsella sillä silmälläkin ympärilleen, eihän sitä koskaan tiedä...

    • Spiti

      Ja paljonkin.

      Itse aikanaan huomasin, että mielenkiintoisen kuuloisia tapahtumia heillä. Mutta epäröin osallistua niihin, funtsaillessani, että mitähän ihmehiippareita sielläkin on.

      No, kun viimein rohkenin menemään mukaan, niin huomasin, että siellähän on paljon kavereita vaikka minkälaiseen tekemisiin.

      Itse olen ollut mukana muunmuassa erilaisilla patikoinneilla korvissa, soilla, ja kaupunkimaisemissa, leffassa, teatterissa, oopperassa, syömässä, stadikalla, Pihlajasaaressa,
      Halloweenbileissä, bilettämässä, museoissa, puistobluesissa, rock konserteissa ja vaikka missä.

      Välillä olen seurustellut, mutta romanssin päättyessä, aina tullut takaisin. Nyt olen mukana eurosinkkujen juhannuksessa, missä olin myös vuonna 2004, 2003, ja 2000. Kivaa oli joka kerta. Uskon, että nytkin.

      • kysyn vaan

        Minkä ikäistä porukkaa liikkuu eurosinkuissa? Onko n. 5-kymppisiä vai onko enemmistö "nuorisoa"? Entä naisia ja miehiä - siis mikä suhde lukumääräisesti?


      • Spiti
        kysyn vaan kirjoitti:

        Minkä ikäistä porukkaa liikkuu eurosinkuissa? Onko n. 5-kymppisiä vai onko enemmistö "nuorisoa"? Entä naisia ja miehiä - siis mikä suhde lukumääräisesti?

        Naisia 3088, Miehiä 2101

        Ikä-, ja sukupuolijakauman näet tästä:
        http://eurosinkut.net/showAges.do


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      215
      23130
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      102
      17790
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      305
      15519
    4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      153
      10695
    5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      118
      9620
    6. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      37
      8231
    7. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      34
      8203
    8. 237
      6752
    9. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      204
      6406
    10. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      36
      5983
    Aihe