Jaa että suomalaisjuntitko ei ole rasisteja? Katsokaa esimerkkiä suvaitsevista ihmisistä. HE EIVÄT OLE RASISTEJA SILLÄ TUMMA-IHOISET RAKASTAVAT HEITÄ:
http://www.blackpeopleloveus.com/index.html
Suomalais-juntit ovat juroja rasisteja jotka eivät kunnioita tarpeeksi vieraitakulttuureja ja erilaisuutta. Siinä voi jokainen ottaa (kukaan ei ole täydellinen) oppia toisista kulttuureista! Suvaitsevista ihmisistä kannattaa ottaa oppia!!!
http://www.blackpeopleloveus.com/hangingout.html
http://www.blackpeopleloveus.com/index.html
Suomalais-juntit ovat juroja rasisteja jotka eivät kunnioita tarpeeksi vieraitakulttuureja ja erilaisuutta. Siinä voi jokainen ottaa (kukaan ei ole täydellinen) oppia toisista kulttuureista! Suvaitsevista ihmisistä kannattaa ottaa oppia!!!
http://www.blackpeopleloveus.com/hangingout.html
Vastaukset 5
Vanhimmat
Asun suht pienellä paikkakunnalla, ja vaikka siellä onkin tummaihoisia ihmisiä, ei liiemmin ole tullut tutustuttua heihin, koska emme liiku samoissa tuttavapiireissä..
Minulla ei kyllä periaatteessa ole mitään tummaihoisia vastaan, mutta en kyllä haluaisi omaksi miehekseni tummaihoista.. Olenko myös rasisti kaikkia pitkähiuksia miehiä kohtaan? Heitä en myöskään kelpuuttaisi.. Tai hankalapa sitä on oikeastaan sanoa.. jos tutustuisin johonkuhun tummaihoiseen tai pitkähiuksiseen mieheen ja rakastuisin, niin ehkä sitten voisin.. mutta ainakaan nyt nämä piirteet eivät viehätä minua..
Niin ja tuota sivustoa koskien.. Eivätkö nämä kyseiset tummaihoiset ihmiset ole yhtään kiusaantuneita siitä että asia nostetaan esiin?? Siis en missään nimessä tarkoita, että he häpeisivät ihonväriään, vaan sitä, että miksi siitä pitää tehdä niin iso juttu?
Jos joku on katsonut sen South Parkin jakson, jossa kiisteltiin siitä lipusta, jossa valkoihoiset lynkkaavat tummaihoisen ihmisen, ymmärärtävät... Siinä lopussa se tummaihoinen kokki tajusi, etteivät lapset edes huomanneet että yksi lipun henkilöistä oli tummaihoinen.. Hankala selittää kun näin ohjelmasta vain lopun.. Mutta pointti oli siis se,että miksi asiasta pitää tehdä niin iso häly, vaikka sehän on/sen pitäisi olla ihan luonnollinen asia?
Oletkos itse suvaitsevainen? Vastaushan suorastaan paistaa kirjoituksestasi. Syyttelyä ja arvostelua. Juuri noinhan se suvaitsevaisuus kasvaakin tässä maassa ja maailmassa samoin suomalainen itsetunto. Maassa maan tavalla.;)
ttt
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000005&conference=4500000000001507&posting=22000000028349721
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000005&conference=4500000000001507&posting=22000000028349800