Ihon meikkaus

Onko peitevoide sama kuin peitepuikko??
Miten iho kannattaa meikata?
Mä laitan peitepuikkoo ja puuteria,joskus laitan meikkivoidetta..onko se ok?
3411
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Onko sul rasvanen/kuiva/normaali iho, onks paljon näppylöitä/vähän sielä täällä...?

Äänestä
  • Mulla on melko normaali iho.Näppylöitä ei kauheesti.

    Äänestä

Itelläni kanssa normaali iho, muutamia näppylöitä siellä täällä. Pistä vähän peitepuikkoo ja sitten puuterii.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


meikki kirjoitti:

Onko peitevoide sama kuin peitepuikko??
Miten iho kannattaa meikata?
Mä laitan peitepuikkoo ja puuteria,joskus laitan meikkivoidetta..onko se ok?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu