Miehen Pukeutuminen

Onko miehillä seksikkäitä vaatteita?? siis takoitan kun naisilla on minihameita ja tiukkoja toppeja niin mitkä ovat miehen vastaavat vaatteet mitkä saa naiset lämpeemään??
61350
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

T-paita tms. ja farkut =P¨
Puvuista en tykkää yhtään.
Nää on semmosia asioita mitä on paha yleistää..jokasella on oma makunsa kuitenkin.

Äänestä

Parasta miehessä on rento huolettomuus, esim. t-paita ja farkut (ei liian tiukat, muttei myöskään junttimaiset). Tykkään miehekkäistä (siis suht normaaleista) käsivarsista ja rintakehästä (nam, kun pääsisi syleilyyn), mutta sen takia ei missään tapauksessa mitään liian tiukkaa paitaa tai hihatonta (yäk, kaikki tuntemani naiset pitää hihattomia paitoja ja sellasta miesten "pullistelu"-asennetta ällönä). T-paita ja ehkä päällä viel rento kauluspaita (lyhythihanen näin kesällä) auki on aika hyvä.

Äänestä

Tuntuu olevan aika makuasia ja tietty kenenkä päällä nämä vaatteet ovat niin merkitsee eniten.

Itsellä naisella vaatteiden lisäksi hiukset saavat kuumeen päälle! En tykkää mistään yliampuvasta juhlatukasta vaan sellaisesta puolilaitetusta! nam

Äänestä

eilen kadulla tosi hotin nuoren miehen. Jalassaan oli vain vihreät shortsit.

Äänestä

Kukallinen paitapusero josta rennosti muutama ylänappi auki: saa näkyä vähän rintakarvoja jos sellaisia on.
Mielellään myös paidan alanappi auki ja rennosti housujen päällä ja niin että vyö vilkkuu.


Ja sellaiset urheilusandaalit ovat ihan ehdoton turn-off.

Äänestä

valkoinen paitapusero on vallan, menestyksen ja siisteyden merkki (hyvä aivotoiminta) - aivan ihanaa katseltavaa!

t-paita, jotta hauis (hyvä fyysinen kunto) näkyy - aah, ei voi olla katselematta!

housuilla ei niin väliä, kunhan miehellä ON peppu, niin ok, mutta jos ei näy mitään kumpua niin yök.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Symmetrinen kirjoitti:

Onko miehillä seksikkäitä vaatteita?? siis takoitan kun naisilla on minihameita ja tiukkoja toppeja niin mitkä ovat miehen vastaavat vaatteet mitkä saa naiset lämpeemään??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu