rusketus maximiin!!!

ruskettunut:)

no hei! minä olen jo rannalla ollessani kerennyt saamaan ihan menetteleväön rusketuksen,mutta haluaisn olla huippu ruskea!!
en haluaisi itseruskettavia laitaa,ne lähtevät ikävästi pois joten voisitteko kertoa niistä hieman ruskettavista rasvoista?
mikä on parasta,ettei tulisi väriä paljoakaan,ettei tulis rajoja!!hieman vain...kertokaa kiitos,haluan maximoida rusketukseni ja korostaa sitä!!!=D

9

1308

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      älä käytä aurinkorasvaa ja liiku ulkona.

      • Julian26

        "älä käytä aurinkorasvaa.." WTF?! Aurinkorasva suojaa palamiselta, ei estä ruskettumista.


    • vivida sun esim.

      ne edistää ruskettumista, eli jos normaalistikin ruskettuu niin kapseleilla ruskettuu vielä enemmän, kannattaa kuulemma syödä 2vk ennen kun alkaa toimia. Mut ehdit vielä :) Vivida sunia saa luontaistuotakaupoista, apteekeista, stockmannilta.. Maksaa 2kk pakkaus n.20e.

    • Jasu

      Tarkoitat varmaankin esim Dove sunner Glowta?
      Vastaavia löytyy Nivealta,Garnierilta ym.
      kokeilemalla löydät omasi.

      Näitä laitat joka päivä,(tai joka toinen)
      suihkun jälkeen niin rusketus pysyy mukavan näköisenä :)

      • siis

        summer glow ;)


    • misty

      Olisiko täällä vastaus? Rusketus.fi
      Siellä on ainakin jokin Kaunis rusketus -kilpailu. Itse en jostain syystä uskaltanut osallistua kun minua kysyttiin tavaratalossa mukaan.

    • ylirusketus

      ihan hirveen näköstä!! Poissa muodista. toivottavasti et näytä ihan pelleltä jos rusketat ittes pavuks.

    • mitä se tekee ihollesi

      Oleteko ajatellut asiaa oikeasti, siis mitä vahinkoa se tekee ihollesi? UV-säteily vanhentaa ja olet ikätovereitasi ryppyisempi ennen kuin olet 40 täyttänyt. Näin vain on, omista kavereista sen näkee, itse olen aina vältellyt aurinkoa ja ne kaverit, jotka makasivat rannalla grillaamassa itseään nyt juoksevat kosmetologila ja maksavat itsensä kipeiksi ryppyvoiteista.
      Pieni päivetys ja järkevä ulkona liikkuminen toki kesällä ok, mutta enemmän vahinkoa teet ihollesi kuin arvaatkaan makaamalla rannalla.
      Mutta näitä juttujahan ei tule aina ajatelleeksi... ja niitä on sitten turha katua enää aikuisena ja keski-ikäisenä ryppynassuna.

    • rusketusmaxim

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      101
      4006
    2. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      69
      3850
    3. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      43
      2237
    4. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      56
      2214
    5. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      58
      2104
    6. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      52
      1766
    7. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      27
      1439
    8. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      110
      1228
    9. Vuoksesi kaiken

      Tekisin vuoksesi kaiken. Enemmänkin. Kunpa tietäisi ja hyväksyisit sen. Ymmärtäisit, en voi elää ilman sinua. En halua
      Ikävä
      115
      1193
    10. Missä yleensä törmäät kaivattuusi??

      Tai näet hänet!!
      Ikävä
      60
      1129
    Aihe