kuulin just ystävältäni että light-siiderit keräävät selluliittia! tarkemmin en osaa selittää miksi ja miten mutta näin kuulemma on =/ täytyy siirtyä sokeriversioihin...
light-siiderit & selluliitti
voi ei...
72411
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
kuulopuheisiin, varsinkin jos ei osaa perustella väitettään. Maalaisjärki käteen!!
Ei light siideri selluliittiä tee, VAAN KAIKKI SIIDERI! ota järki käteen, alkoholi poistaa nestetta kehosta joka lisää selluliittia. siirry siis veteen, parhaan makusta ja terveellistä. mä juon nykyään sikkinä vettä ja huhhei selluliitti lähes kadonnut vaikken ole edes treenannut! hyvää virkistävää kesää:D
erään tutkimuksen mukaan etenkin semmoiset joissa vielä fenyylialaniinia keräävät rasvaa etenkin lantiolle ja reisiin ja tarttuu tiukkaan! googlaa aspartaami tai asesulfaami K tai fenyylialaniini!
On nimittäin niin että siiderit syö hampaita roimastienemmän muita alkoholijuomia enemmän. Luin erään jutun jossa hampitohtorit sanoivat törmänneensä tapaukseen että hampaat olivat turmeltuneet yhden ainoan kesän aikana.
Elikkä tarkoittaa varmaan runsasta reikiintymistä.
Alkoholi on erittäin energiapitoista on sitten kevytversiota tai ei. Kevyissä on toki vähemmän kaloreita kuin ei kevyissä, mutta toisaalta jotkut pitävät keinomakeita muuten arveluttavina maketusaineina verrattuna sokeriin.
Sellu on sellaista, että joillekin sitä tulee oli sitten kuinka laiha tahansa. Toisaalta voi olla pulskiakin ihmisiä, joilla ei muhkuroita ole missään.
Sellusta sikseen, mutta herttileijaa katsokaa noita 15-17v neitosia. Tiedä johtuuko sitten Mäkkärin safkoista ja siiderin kittailusta vai mistä, mutta pahalta näyttää lantiofarkuissa ja napapaidoissa. Tarttis tehdä jotakin, eikö?
kaikki keinotekoiset makeutusaineet sitovat selluliittiä mutta ei kuitenkaan niin paljoin kuin sokeri.
sitä selluliittia vai? Miten tuopissa - kasautuuko tuopin pohjalle kasa selluliittimöhnää? Sinä juot varmaan väärää siideriä kun minun siidereissäni ei ole ollut selluliittia!