Olenko ainut, tuskin...
Mitä hameen alle kun jalat hinkkautuvat kesä kuumalla yhteen ja hiertää?
21
5917
Vastaukset
- Sama homma
Katkaisen käytetyistä / halvoista sukkiksista vähän polven alta poikki. 20 deniä on mulle ainakin hyvä, 15 deniä menee helpommin rikki. Laitan poikki jo niin alhaalta, koska sukkikset nousevat jonkin verran. Suojaa sääriä.
- emma64
Oli minulla käytössä paksuimpana aikanani. Myös reisien rasvaaminen auttoi.
- eccentrica
Aikoinansa selvisin hyvin levittämällä kriittisille alueille stikkideodoranttia (dove tms) - mutta pari viikkoa sitten löysin aivan mahtavan tuotteen, Freemanin Liquid Food Powderin. Ainut miinus suht koht tukeva tuoksu...
- * * * * *
Compeed-puikko, joka on tarkoitettu jalkojen rakkojen estoon.
- ongelmani
ratkesi kun ostin lahkeelliset kevyet housuliivit.olo on tosi ihana.
- se reipas
suun pitäminen kiinni olisi fiksumpaa, jollei ole yhtään mitään fiksua sanottavaa ja jos väärälle palstallekin on tullut eksytyksi.
- Lihaksikas, ei lihava
Ihmisillä voivat reidet olla paksut muutenkin kuin lihavuudesta, itselläni on reisilihasta niin paljon, että paljain kintuin hankausta tapahtuu:/
Ja eiköhän jokainen kannsa lihansa/lihaksensa/luunsa itse, niinettä nuo heitot laihduteluista voi jättää.Se päätös on kunkin korvien välissä, oma päätös.
Itse joskus poikkaissut sukkiksista puolireidestä lahkeet poikki. - hiphei
Joopa. Mutta kun kesä ja kuuma on nyt, ja jalat hinkkaa, niin tähän hätään ei enää kerkiä laihduttaa.
Pyöräilysortsit tai housualushame on mulla käytössä. Nyt kun ostin kangasta ommellakseni pari kesähametta, niin ostin sen verran enemmän, että teen hameen sisään valmiiksi "sortsit" samasta kankaasta. - hiphei
hiphei kirjoitti:
Joopa. Mutta kun kesä ja kuuma on nyt, ja jalat hinkkaa, niin tähän hätään ei enää kerkiä laihduttaa.
Pyöräilysortsit tai housualushame on mulla käytössä. Nyt kun ostin kangasta ommellakseni pari kesähametta, niin ostin sen verran enemmän, että teen hameen sisään valmiiksi "sortsit" samasta kankaasta.Mua hiukan sitten nyppii tuommoiset "eikö kannattaisi laihduttaa" -neuvot, jos ihmiset kyselee isoja vaatteita tai jotain tän tyylisiä kikkakuutosia. Lihavat tarvii kuitenkin vaatteita joka päivä ja koko ajan vaikka laihduttaisivatkin, kas nääs kun se laihaksi ryhtyminen ei ole mikään parin päivän juttu. Alastiko pitäisi olla niin kauan, että on laiha ja reidet ei enää hankaa?
- hankaavat
hiphei kirjoitti:
Mua hiukan sitten nyppii tuommoiset "eikö kannattaisi laihduttaa" -neuvot, jos ihmiset kyselee isoja vaatteita tai jotain tän tyylisiä kikkakuutosia. Lihavat tarvii kuitenkin vaatteita joka päivä ja koko ajan vaikka laihduttaisivatkin, kas nääs kun se laihaksi ryhtyminen ei ole mikään parin päivän juttu. Alastiko pitäisi olla niin kauan, että on laiha ja reidet ei enää hankaa?
Minulla on sen malliset reidet, että hinkkaavat yhteen, vaikka ylikiloja ei olekaan. Olen 160cm ja 52-kiloinen. Pyöräilysortsit on hyvä keksintö, jota käytän tänäänkin pitkän hameeni alla.
- paksureisi
hankaavat kirjoitti:
Minulla on sen malliset reidet, että hinkkaavat yhteen, vaikka ylikiloja ei olekaan. Olen 160cm ja 52-kiloinen. Pyöräilysortsit on hyvä keksintö, jota käytän tänäänkin pitkän hameeni alla.
Mullakaan ei ylipainoa ole, mutta reidet vaan hankaavat yhteen. Se kun on kiinni aika paljon myös reisien ja lantion muodosta, sekä myös kävelytyylistä (:
- läski tosiaan
hah, BMI 19, ja silti hinkkaa reidet! vartaloni malli nyt vain on sellainen, että läski kertyy rintoihin, peppuun ja reisiin tähän kun yhdistää hyvin kehittyneet reisilihakset on hinkkausefekti valmis!
- XL-Neito
riippuu ihan hameen pituudesta ja vuoden ajasta... mutta itse käytän vanhoja pyöräilyshortseja... ei ne mihinkään näy, ellei sit ole tosi lyhyt tai valkoinen hamoinen päällä.....
- antavaa
Mä olen käyttänyt ihan talkkia.. siis tätä mitä saa joka ruokakaupasta, tarkoitettu vauvoille ja lapsille. Talkkipurkin korkissa on reijät jotka saa kierrettyä kiinni, niin purkki ei aukea eikä sottaa laukussakaan. Oisko purkissa joku 100-200g ja se on ollut mulla viime kesästä lähtien, että riittoisaa se on, taitaa maksaa muutaman euron. Aamulla olen laittanut talkkia, hiukan.. tuoksukin on naturelli.. lisänyt päivän mittaan jos tarvetta esim. veskissä käydessäni. Ei sitä tarvitse vetää niin paljon, että jalat on valkoisina.. sillai sopivasti.
- ihmetellyt
Miten sitä talkkia oikein käytetään? Olen yrittänyt sekä tuoksullisella merkkitalkilla että Johnsonin babytalkilla, mutta ei onnistu: talkki jotenkin katoaa näkymättömiin, yhtään ei ole kuivempi eikä viileämpi olo. Olen kyllä pitkä, mutten kovin leveä, joten kai talkin pitäisi edes hetken aikaa toimia..?
- hyväksi todettu
Hei.
Itse olen laittanut lyhyet, ohuet pyöräilyshortsit hameen alle. Yllättävän vähän hiostaa. Itse olen tykännyt.- Nimetön
Mistä niitä isokokoisia ohuesta kankaasta tehtyjä pyöräilyshortseja löytyy ???
- Bertta Paksu
Ainakin Stockmann myy 100% viskoosia olevia ruotsalaisia Damella-merkksiä lahkeellisia alushousuja, värit valk., ja ihon väri ja joku kolmaskin väri. Hintaa on kylläkin melkein 30€, mutta housut ovat todella mukavat ja viileät jalassa. Mulla on myös pyöräilyhousuja sekä parit valk. Sloggin lahjehousut, mutta kyllä nämä Damellat ovat paljon ihanammat jalassa. Kannatti uhrata rahat kaksiin housuihin näin helleaikaan.
Luulen, että niitä saa myös Sokokselta ja muista isoista tavarataloista, liiviliikeistä jne. - poppyshakespeare
Toi Compeed-puikko rakkoja vastaan auttaa oikeasti, niitä saa apteekista.
- japzu
Zizzi myy ihania "pyöräilyshortseja". Ihan parhaat hameen alle.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"1119511Ikuiset kaipaajat
Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo1686052Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset1595387Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El305358Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään444286Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle
Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m873531Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta783489En tiedä ymmärrätkö
Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk102911Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1172894Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä492822