Mies, mistä ostat sukkiksesi?

Mistä miehet ostatte sukkiksenne? Netistä? Kaupasta?

Olisiko suosituksia kaupoista josta ujompikin mies voisi hakea omansa?

Itse ostan sukkahousuni netistä, mutta mukavaa olisi käydä ihan kaupassakin ostoksilla.
91629
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ostan sukkahousuni ihan tavallisista marketeista ja kaupoista, en häpeä yhtään vaikka kuka näkisi. Rohkeasti vaan itse ostamaan sukkahousuja kaupasta.

Äänestä

Minä ostan sukkahousuni Helsingin keskustan Stockmannilta, jossa on maan kattavin valikoima. Joskus ostan myös Sokokselta. Aniharvoin voin tehdä hankintani esimerkiksi Anttilassa, Prismassa tai Citymarketissa.

Äänestä

Yleensä hyvin varustetuista tavarataloista,
sillä sukkia ei ole joka marketissa (paitsi
stay up). Harrastan myös joskus nettiä tilatessani sukkia.

Äänestä

HOMO!

Äänestä
  • Mikä on halvalla? Homous on muuten oma ongelmasi, älä tyrkytä muille. Vaikee ostaa
    sulta kun ei osoite ole tiedossa.

    Äänestä

  • Eikö sinulla ole MUNAA kun homoksi nimittelet...
    Ja aivosikin taitavat olla rusinan kokoiset...

    Äänestä

  • Mutsisson!

    Äänestä

käyn sokoksessa. Kas kun ei tuota Stckmannia
täällä ole. Ainoa paikka täälläpäin joka myy
Wolfordeja... Hyvä että edes Sokoksesta läytyy...
Toki Wolford-valikoima on siellä aika suppea.

Äänestä

Kyllä se vaan niin on, että helpoiten ne saa ihan mistä tahansa kaupasta. Tosin marketeissa ei ole yleensä kun Norlynejä jne., muut on melkein pakko hakea Sokos, Stockman, Anttila... Toisinaan käyn ihan Vapaavalinta ja Halpahalli osastolla sukkisostoksilla. Lidlistä bongannu muutamat sukkikset kun on ollu tarjouksessa ja ovat oleet kyllä erittäin hyviä. Harmi vaan kun niitä ei ole kun aniharvoin myynnissä. Näin kesällä jää sukkikset vähän syrjemmälle, käytän ohuita nilkka ja polvisukkia. Juhannuksena kyllä manasin kun ei tullu yksiäkään sukkahousuja mukaan, oli kyllä melkosen kylmä yöllä!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Satin Touch kirjoitti:

Mistä miehet ostatte sukkiksenne? Netistä? Kaupasta?

Olisiko suosituksia kaupoista josta ujompikin mies voisi hakea omansa?

Itse ostan sukkahousuni netistä, mutta mukavaa olisi käydä ihan kaupassakin ostoksilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu