Mistä miehet ostatte sukkiksenne? Netistä? Kaupasta?
Olisiko suosituksia kaupoista josta ujompikin mies voisi hakea omansa?
Itse ostan sukkahousuni netistä, mutta mukavaa olisi käydä ihan kaupassakin ostoksilla.
Olisiko suosituksia kaupoista josta ujompikin mies voisi hakea omansa?
Itse ostan sukkahousuni netistä, mutta mukavaa olisi käydä ihan kaupassakin ostoksilla.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ostan sukkahousuni ihan tavallisista marketeista ja kaupoista, en häpeä yhtään vaikka kuka näkisi. Rohkeasti vaan itse ostamaan sukkahousuja kaupasta.
Minä ostan sukkahousuni Helsingin keskustan Stockmannilta, jossa on maan kattavin valikoima. Joskus ostan myös Sokokselta. Aniharvoin voin tehdä hankintani esimerkiksi Anttilassa, Prismassa tai Citymarketissa.
Yleensä hyvin varustetuista tavarataloista,
sillä sukkia ei ole joka marketissa (paitsi
stay up). Harrastan myös joskus nettiä tilatessani sukkia.
HOMO!
Mikä on halvalla? Homous on muuten oma ongelmasi, älä tyrkytä muille. Vaikee ostaa
sulta kun ei osoite ole tiedossa.
Eikö sinulla ole MUNAA kun homoksi nimittelet...
Ja aivosikin taitavat olla rusinan kokoiset...
Mutsisson!
käyn sokoksessa. Kas kun ei tuota Stckmannia
täällä ole. Ainoa paikka täälläpäin joka myy
Wolfordeja... Hyvä että edes Sokoksesta läytyy...
Toki Wolford-valikoima on siellä aika suppea.
Kyllä se vaan niin on, että helpoiten ne saa ihan mistä tahansa kaupasta. Tosin marketeissa ei ole yleensä kun Norlynejä jne., muut on melkein pakko hakea Sokos, Stockman, Anttila... Toisinaan käyn ihan Vapaavalinta ja Halpahalli osastolla sukkisostoksilla. Lidlistä bongannu muutamat sukkikset kun on ollu tarjouksessa ja ovat oleet kyllä erittäin hyviä. Harmi vaan kun niitä ei ole kun aniharvoin myynnissä. Näin kesällä jää sukkikset vähän syrjemmälle, käytän ohuita nilkka ja polvisukkia. Juhannuksena kyllä manasin kun ei tullu yksiäkään sukkahousuja mukaan, oli kyllä melkosen kylmä yöllä!!!