mulla on tullu hyvin lyhyessä ajassa 3 kiloa painoa lisää ja pitäis mahtua elokuun puolessa välissä hääpukuun. Voiko se olla vaan jotain nestettä joka on kertynyt. miten saa pois?
häät tulossa
6
1052
Vastaukset
- NeitiNötterö
jos se on tullut muutamassa päivässä niin tuskin se läskiä on (ellet ole syönyt 10 000 kaloria per päivä). Nesteet lähtee juomalla paljon vettä ja liikkumalla niin että tulee hiki.
Ja vaikka se olisi läskiä, niin vajaassa kahdessa kuukaudessa sopivalla ruokavaliolla ja liikunnalla pitäisi lähteä keveästi pois. - nesteitä
...suurin osa kiloista joita on tullu. juo paljon vettä, syö terveellisesti ja jos näyttää niin vielä ennen häitä esim. lentoemäntädieetti! perustuu nesteiden poistoon mutta kumminki..
seija tässä moi
varmaan sä saat sen pois, kamppaillaan yhessä, mulla pikkasen enempi taisteltavaa mut kymmenen kiloo on nyt menny eikä kukaa oo huomannu vielä , paitsi yks mun ystävä jota en näe kovin usein, työn puolesta tulee liikuttuu joskus enempi joskus vähän vähempi , ulkoduunii, koitahan jaksaa , kyllä se siitä- sama kun äsken
pikkuseijukka kirjoitti:
seija tässä moi
varmaan sä saat sen pois, kamppaillaan yhessä, mulla pikkasen enempi taisteltavaa mut kymmenen kiloo on nyt menny eikä kukaa oo huomannu vielä , paitsi yks mun ystävä jota en näe kovin usein, työn puolesta tulee liikuttuu joskus enempi joskus vähän vähempi , ulkoduunii, koitahan jaksaa , kyllä se siitäOon juonu paljon vettä ja syöny tosi niukasti, melkein kilo jo lähteny! eikä oo kuitenkaan kauhee nälkä ollut. Pitääkö sunkin mahtua hääpukuun? Oisin tyytyväinen jos lähtöpainoon saisin mutta ei haittais vaikka enemmänkin lähtisi. Tänään oon syöny sämpylän ja mandariinin ja kerran käyny lenkillä ja kerran pyöräilemässä. Ois vielä tarkotus käydä kävelyllä.
sama kun äsken kirjoitti:
Oon juonu paljon vettä ja syöny tosi niukasti, melkein kilo jo lähteny! eikä oo kuitenkaan kauhee nälkä ollut. Pitääkö sunkin mahtua hääpukuun? Oisin tyytyväinen jos lähtöpainoon saisin mutta ei haittais vaikka enemmänkin lähtisi. Tänään oon syöny sämpylän ja mandariinin ja kerran käyny lenkillä ja kerran pyöräilemässä. Ois vielä tarkotus käydä kävelyllä.
tarvitse mahtua hääpukuun , hääpäiviä takan jo 27 ja kiloja tällä hetkellä 99.3 ja oon 155cm mut meen nyt suihkuun ja voin kirjoitella ehtoost tai tässä lisää onnea painonpudotukseen
- läskimooses*
sama kun äsken kirjoitti:
Oon juonu paljon vettä ja syöny tosi niukasti, melkein kilo jo lähteny! eikä oo kuitenkaan kauhee nälkä ollut. Pitääkö sunkin mahtua hääpukuun? Oisin tyytyväinen jos lähtöpainoon saisin mutta ei haittais vaikka enemmänkin lähtisi. Tänään oon syöny sämpylän ja mandariinin ja kerran käyny lenkillä ja kerran pyöräilemässä. Ois vielä tarkotus käydä kävelyllä.
tuollai vaan putoat, et jaksa juhlia häitäsi. Osta kausikasviksia paljon,mansikoita,sitten rahkaa ja maustamatonta jogurttia,muuta proteiinia tarviit..vahtaa sokerit ja rasvat,muista juoda..
Muuten sit, kun lakkaat laihduttamasta, ja alat syödä tavallisesti,pullahdat yli sen mikä nyt on liikaa...eli se kostaantuu sielläpäässä yliylipainona!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?1386032Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell1843704- 292673
PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w4672647- 2012335
- 1841968
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale1291469- 581274
Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.371274Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen
Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha721056