lahjoja..?

Hyviä ehdotuksia "vuosipäivä"-lahjaksi miehelle?
Vai onko se pikemminkin niin että mies ostaa kukkia yms, ja ostaako nainen mitään..??
1292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Itse olen aina antanut miehelle jotakin lahjaksi vuosipäivänä. Yleensä teemme aina vuosipäivän seutuvilla jonkin pienen reissun esim. kylpylään, risteilylle tai ulkomaille, joten se on ikään kuin lahja toinen toisillemme, mutta lisäksi olen aina antanut miehelleni sitten varsinaisena vuosipäivänä jotakin pientä. Lahja voi olla ihan esimerkiksi suuri itseaskarreltu kortti esim. teidän valokuvista, pieni rakkausrunokirja tai vaikka yllätät toisen hankkimalla pullollisen kuohuviiniä sekä mansikoita vuosipäiväksenne. Tietenkään ei ole pakko antaa mitään, jollei halua, mutta minusta on ihanaa muistaa miestäni jotenkin. Ja mies on aina muistanut minua vuosipäivänä valtavalla ruusukimpulla! :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


koh kirjoitti:

Hyviä ehdotuksia "vuosipäivä"-lahjaksi miehelle?
Vai onko se pikemminkin niin että mies ostaa kukkia yms, ja ostaako nainen mitään..??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu