Arpitatuointi

haluaisin tietoa arpitatuoinneista ja miksikäs ei polttotatuoinneista. Paljonko sellainen maksaa, tehdäänkö ne puudutuksella (jossain on sanottu että tehdään) ja koskeeko se paljonkin... hoidosta tiedän itse mutta olisi kiva tietää tuosta.. kiitos jo etukäteen=)
42569
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sun varmaan kannattaa mennä kyseleen näistä arpitatuoinneista tuonne tatska keskustelupalstalle, sieltä saat ehkä varmasti vastauksen noihin kysymyksiin. :)

Äänestä

minulla on arpitatuointeja ja kyllä tekeminen sattuu jonkin verran :D riippuu mihin tekee. itsellä niitä on 8 ja itse tein

Äänestä
  • tuleeko siitä verta paljon? :]

    Äänestä

  • blosf kirjoitti:

    tuleeko siitä verta paljon? :]

    verta ei tuu paljon, paitsi jos laitat siihen eka jotain kylmää esim. kylmä kallen niin sitten siitä tulee aika paljon verta. ainoo virhe minkä itse tein -.-

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Elbereth kirjoitti:

haluaisin tietoa arpitatuoinneista ja miksikäs ei polttotatuoinneista. Paljonko sellainen maksaa, tehdäänkö ne puudutuksella (jossain on sanottu että tehdään) ja koskeeko se paljonkin... hoidosta tiedän itse mutta olisi kiva tietää tuosta.. kiitos jo etukäteen=)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu