Kuinka usein automyyjillä on autoetu ja millainen se on? Siis saavatko he ajaa niillä esittelyautoilla vai saavatko normaalisti valita ihan minkä merkin tahansa, sellaisenkin jota liikkeessä ei myydä.
Automyyjien autoetu
7
4902
Vastaukset
- automyyjä 32v
Meidän liikkeessä saa auton valita jos ei ole toinen ehtinyt varamaan ja autoetu tulee väistämättä se on osa palkkaa ja se koostuu monesta asiasta, automyyjien palkat pöyrii siellä noin 1600- 3500€ välissä mutta se vaatii myös sitä että olet tehny myyntiä. Mukava työ, en kyllä vaihtais tätä työtä mihinkään. Kaikille mukavaa kesää ja tulkaa käymään autoliikkeissä.
- Nimetönnä
Siis tarkoitatko että esittelyautoista saa valita?
- Sebulon
Automyyjillä on täysi autoetu, mutta eivät maksa veroa autoedusta ja revittävät ns.esittelyautoja vapaa-aikanaan privattiajossa.
- Sulo A. Vilén
Kyllä vaan tasan maksamme.
Jos teilläpäin revitellään, niin teidän häpeänne. - mullekin
se kikka jolla autoedusta ei tarvi maksaa. Sopisi mulle.
mullekin kirjoitti:
se kikka jolla autoedusta ei tarvi maksaa. Sopisi mulle.
Voisi kuvitella, että monet automyyjät haluavat käyttöönsä juuri merkin erikoisimman auton. Jos nyt ajatellaan vaikka Mazda-liikkeitä, niin millä perusteella jotkut myyjät saavat käyttöönsä RX-8:n ja MPS 6:n, toiset taas joutuvat tyytymään karvalakkimalleihin?
Ovatko pisimpään palveluksessa olleet myyjät etusijalla vai nopein varaajako saa auton ensin? Vai palkitaanko kenties hyvää tulosta tehnyt myyjä paremmalla työsuhdeautolla?- C. Virtanen
james_burton kirjoitti:
Voisi kuvitella, että monet automyyjät haluavat käyttöönsä juuri merkin erikoisimman auton. Jos nyt ajatellaan vaikka Mazda-liikkeitä, niin millä perusteella jotkut myyjät saavat käyttöönsä RX-8:n ja MPS 6:n, toiset taas joutuvat tyytymään karvalakkimalleihin?
Ovatko pisimpään palveluksessa olleet myyjät etusijalla vai nopein varaajako saa auton ensin? Vai palkitaanko kenties hyvää tulosta tehnyt myyjä paremmalla työsuhdeautolla?Nimeltä mainitsemattomassa ketjussa sinulla on paperilla tietyn hintainen auto palkanjatkeena, mutta käytännössä perseen alla oleva vehje vaihtelee halvimmasta pikkuautosta kalleimpaa citymaasturiin (vähän ehkä myös tuloksen mukaan).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 244772
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu333553Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543444Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu203350Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1232950Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod282690Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint142370Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1162360MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142185Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S331774