mies ei tahdo nähdä

nyt alan olla ymmällään,nimittäin jo kolmas poikakaveriehdokas ja aina sama kuvio:kännissä ollaan mitä rakastuneimpia,jutellaan niitä näitä, ehdotellaan vakavampaa seurustelua ym.Selvinpäin ollaan hiljaista poikaa,ei juuri soitella eikä juuri suostuta näkemään kuin ehkä pikaisesti kahvin merkeissä ja äkkiä kavereiden kanssa pelaamaan tms...kunnes koittaa taas känni-ilta,sitten otetaan kyllä yhteyttä jälleen ja halutaan nähdä.En tajua.Muutama näistä on sanonut,ihan selvinpäinkin jopa, että olen kuulema "liiankin seksikäs ja ihana"....what?!!mikä tällaista jätkää sitten ahdistaa?taidan vetää puoleeni vääränlaisia tyyppejä,ilmiselvästi.Kertokaapa "kypsemmät" miehet tuleeko tuollaisesta suhteen alusta pidemmän päälle sen valmiimpaa jos ei haluta tavata kuin kännissä?
61481
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tekopyhä Jeesustelija tässä hei,

Känniluuri on varsin yleinen miesten keskuudessa ilmenevä "mielisairaus". Itsellänikin on erään haahkan numero, jota rakastan vain ja ainoastaan humalassa, sillä kyseessä on petollinen paskiainen, joskin hyvän näköinen sellainen. ´

Soittelenkin tälle tipuselle aina humalassa kun unohdan että hän todella on petollinen paskiainen, ja muistan vain että sillä on tissit. Tissit ovat riittävä syy humalaiselle miehelle rakastaa ketä tahansa.

Selvinpäin en kyseistä neitiä kovin mielelläni tapaa, ei ole mitään syytä miksi pitäisi. Ahdistaa sellainen tosiseikka että petollinen paskiainen on varattu, mutta silti pelailee pelejään kenenkä kanssa sattuu. Tällaista neitiä en riesakseni halua, ja humala on riesavapaa mielentila jolloin tehtyjä lähentely-yrityksiä ei lasketa.

Äänestä

Täytyy tunnustaa, että harrastin nuorempana tuollaista itsekin. Nainen, joka ei vaikuttanut selvinpäin erityisen kiinnostavalta, alkoikin humalatilan syvetessä vaikuttaa kerrassaan ihastuttavalta. Syy oli tietysti seksissä: Tiesin, että siltä naiselta saisi varmasti, jos vain osaisin soperrella rakastuneen oloisesti ja humalassa fyysiset seikat alkavat joka tapauksessa painaa enemmän vaakakupissa kuin henkiset. Kännissä kestää tyhmääkin naista kunhan sillä on hemaiseva kroppa ja se on hyvä sängyssä. Sitten selvinpäin minua kadutti ja ajattelin, että kyllä minä sittenkin tarvitsen jonkun fiksumman ja mukavamman. Niin se alkoholi voi muuttaa arvovalintoja!

Äänestä

tutustua joskus johonkin joka on selvinpäin?
Sittenpähän tietäisit, mitä kaveri ajattelee susta selvinpäin :)
Yksinkertaista?

Äänestä

tässä vähän aikaa sitte pikkuhiprakassa kerroin eräälle tutulle neitoselle et olis mukava tavata tutustuu hänee paremmi, kattoo tulisko meistä mitään yhdessä. Vastaus oli myöntävä pussailun kera ja lupasin ottaa yhteyttä.

Aina ku ottaa kontaktia ni vastaus on et on jotain muuta tärkeetä puuhaa, eikä noi vastauksetkaa kovin monisanaisia ole. Ei taida sittenkää halua tavata mut miksei sitte vois sanoo ettei kiinnosta? Humala saa outoja juttuja aikaseks.

Äänestä

Mutta samaa on tulle tehtyä, ja aika useinkin! Syy tais olla just tuo, että tussua tulis. Kyllä sitä joskus häpeillen selas niitä puhelinnumeroita, joihin oli tullu luvattua soitella. Ja jos nainen soitti, öööö, piti keksiä jotain mukatekemistä!

No, se taitaa vähä hävettää, mitä sitä on tullu kännipäis puhuttua? Haluis unohtaa kaikki. Oli se, ku naisen vierestä aamulla heräs, ja taas oli niin rakkaudesta puhuttu.

On se helpompi selvänä sellasista asioista sopia!

Äänestä

Ehkä se on noin yleisesti aika ujo tyyppi. Puhetta ja rohkeutta häneltä irtoaa vain silloin kun on kännissä. Kannattaako sellaisen ihmisen kanssa olla, jonka kielenkannat irtoaa vain humalassa? Senhän pitäisi olla sitten jatkuvasti kännissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


selvinpäin kirjoitti:

nyt alan olla ymmällään,nimittäin jo kolmas poikakaveriehdokas ja aina sama kuvio:kännissä ollaan mitä rakastuneimpia,jutellaan niitä näitä, ehdotellaan vakavampaa seurustelua ym.Selvinpäin ollaan hiljaista poikaa,ei juuri soitella eikä juuri suostuta näkemään kuin ehkä pikaisesti kahvin merkeissä ja äkkiä kavereiden kanssa pelaamaan tms...kunnes koittaa taas känni-ilta,sitten otetaan kyllä yhteyttä jälleen ja halutaan nähdä.En tajua.Muutama näistä on sanonut,ihan selvinpäinkin jopa, että olen kuulema "liiankin seksikäs ja ihana"....what?!!mikä tällaista jätkää sitten ahdistaa?taidan vetää puoleeni vääränlaisia tyyppejä,ilmiselvästi.Kertokaapa "kypsemmät" miehet tuleeko tuollaisesta suhteen alusta pidemmän päälle sen valmiimpaa jos ei haluta tavata kuin kännissä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu