Menen ensi kertaa Järvenpäähän ja puistobluesiin. Osaisko joku kertoa miten Järvenpään asemalta pääsee puistoblues alueelle? Onko se keskustan tuntumassa/lähellä ja pitääkö suunnata tuusulanjärvelle päin?
Neuvokaa tietämätöntä :)
Puistobluesista!
4
573
Vastaukset 4
- (ex)Veijari-77
Jaahas, no jos ensin asemalta kuljet sata metriä eteenpäin niin saavut (ilmaiseen) Blueskatu-tapahtumaan, jossa mmusaa, kojuja ja tilpehööriä. Varsinainen maksullinen tapahtuma on Vanhankylänniemessä, jonka reipas jalkamies löytää seuraamalla Tuusulanjärveä myötäpäivään. Eli Blueskadulta löytyy se iso Prisma, sen oikealta puolelta (asemalta päin katsottuna) menee tie joka johtaa vanhankylänniemeen ja terveyskeskukseen (joka on vanhankylänniemessä). Ilmaiseksi konserttia pääsee kuuntelemaan mikäli sattuu olemaan vene Tuusulanjärvellä.;)
- (ex)Veijari-77
Korjaus: vastapäivään täytyy kulkea tuusulanjärveen nähden.
- kimarahka
(ex)Veijari-77 kirjoitti:
Korjaus: vastapäivään täytyy kulkea tuusulanjärveen nähden.
Kiitoksia paljon neuvosta :) Onhan se kai helppoakin sitten suunnata vain sinne missä on paljon ihmisiä, niin tietää että siellä tapahtuu jotain.
- bluespelvis
kimarahka kirjoitti:
Kiitoksia paljon neuvosta :) Onhan se kai helppoakin sitten suunnata vain sinne missä on paljon ihmisiä, niin tietää että siellä tapahtuu jotain.
Kylymälaukku...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3701674- 1141256
- 1291201
- 1421079
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh25944- 111852
- 57611
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.168597Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i112537- 18510