Mistä johtuu...

Että kun nainen ostaa ja käyttää dildoa hän on jotenkin valaistunut ja itsenäinen. Ylpeä omasta kehostaan ja naiseudestaan. Moderni ihminen, joka ottaa ohjat käsiinsä ja myös pitää ne itsellään, maailmankansalainen.

Kun mies masturboi on hän puutteessa elävä runkkari. Todennäköisesti haisee hieltä eikä ikinä saisi naista. Alistaa naisia ostamalla pornoa ja varmaan käy huorissakin eli on syypää siihen, että naiset kärsivät tässä yhteiskunnassa.

On se outoa, mutta nykyisen hypetyksen aikana tämä on fiilis.
6590
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Totta puhiset! Mutta oliskohan tuo vaan miesten antama yleinen mielipide miehisessä maailmassa? Koska itse olen mies ja pidän jonkun muun miehen masturbaatiota ällöttävänä, mutta sen sijaan naisten masturbaatiotota pidän hyvinkin kiihottavana. Tiedä siitä sitten..

Äänestä

Johtuisikohan siitä, että se on pääosin totta.

Minä miehenä masturboin ja täytän tuon kuvauksesi lukuunottamatta huorissa käyntiä.

Lisäksi yksi syy on se, että naiset ovat huomanneet saavansa paremman seksuaalisen tyydytyksen omin käsin apuvälineillä kuin miehen kanssa. Kyse on siis todellakin valaistumisesta.

Äänestä

Todellako tällänen suuntaus....Jaa, ei mulla ainakaan tee pahaa katella miehen runkkausta, musta se on ehkä vähän kiihottavaakin..kun tekis mieli pillua eikä saa.....kauheita tiukkapipoja ihmiset nykyään...ihme porukkaa... Kyllä mullakin on dildo ja käytänkin sitä, en silti tiedä valaistuneeni mitenkään. Kyllä kunnon kyrpä aina dildon voittaa....

Äänestä
  • Ei tässä nyt siitä ollut kysymys, miltä toiminta näyttää tai tuntuu ym., vaan yleisestä mielipiteestä yhteiskunnassa. Tämä tällainen seksuaalinen vapautuminen (ainakin pinnallinen) on saanut aikaan lähes muoti-ilmiöksi paisuneen dildo- ja seksivillityksen. Ei siinä mitään pahaa ole, mutta samanaikaisesti kun nämä naiset ovat niin vapautuneita he tuomitsevat samat ilot miehiltä. Esim tästä kaikki keskustelut pornosta (joissa poikkeuksetta syyllistetään miehiä samalla kun naisia pidetään niin vapautuneina, että he voivat katsoa pornoelokuvia) ja runkkailusta parisuhteessa. Kun mies tyydyttää itseään parisuhteessa on se väärin, koska hänelle ei näköjään oma kulta riitä. Kun nainen tekee samaa on hän feministien jumalatar, joka on vahva, ylpeä jne. Kaksinaamaisuus seksuaalisuudesta puhuttaessa vituttaa.

    Äänestä

  • Iiro kirjoitti:

    Ei tässä nyt siitä ollut kysymys, miltä toiminta näyttää tai tuntuu ym., vaan yleisestä mielipiteestä yhteiskunnassa. Tämä tällainen seksuaalinen vapautuminen (ainakin pinnallinen) on saanut aikaan lähes muoti-ilmiöksi paisuneen dildo- ja seksivillityksen. Ei siinä mitään pahaa ole, mutta samanaikaisesti kun nämä naiset ovat niin vapautuneita he tuomitsevat samat ilot miehiltä. Esim tästä kaikki keskustelut pornosta (joissa poikkeuksetta syyllistetään miehiä samalla kun naisia pidetään niin vapautuneina, että he voivat katsoa pornoelokuvia) ja runkkailusta parisuhteessa. Kun mies tyydyttää itseään parisuhteessa on se väärin, koska hänelle ei näköjään oma kulta riitä. Kun nainen tekee samaa on hän feministien jumalatar, joka on vahva, ylpeä jne. Kaksinaamaisuus seksuaalisuudesta puhuttaessa vituttaa.

    Kyllä minusta mies voi parisuhteessa (tai ei parisuhteessa) tyydyttää itsensä siinä missä nainenkin.Sen enempiä moralisoimatta puolin tai toisin.Avoimuutta elämään :)

    Äänestä

Kelläs tuollainen fiilis on? Ei ainakaan tällä naisella ja jos joku ystäväpiiristäni noin ajattelee niin eipä ole uskaltanut sitä ääneen sanoa.

Mielestäni jokainen terve ihminen harrastaa itsetyydytystä. Taitaa Iirolla itsellään olla ongelmia minäkuvansa kanssa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Iiro kirjoitti:

Että kun nainen ostaa ja käyttää dildoa hän on jotenkin valaistunut ja itsenäinen. Ylpeä omasta kehostaan ja naiseudestaan. Moderni ihminen, joka ottaa ohjat käsiinsä ja myös pitää ne itsellään, maailmankansalainen.

Kun mies masturboi on hän puutteessa elävä runkkari. Todennäköisesti haisee hieltä eikä ikinä saisi naista. Alistaa naisia ostamalla pornoa ja varmaan käy huorissakin eli on syypää siihen, että naiset kärsivät tässä yhteiskunnassa.

On se outoa, mutta nykyisen hypetyksen aikana tämä on fiilis.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu