Työsuhdeautolijat

ovat kun vanhan ajan torppareita. Kunnon porvari ajaa omallaan.
72182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

on paksua.. nimittäin jos työssä tarvitsee autoa niin onhan se tyhmää kuluttaa omaansa, jos firma maksaa.ja turha kertoo kmkorvauksista, koska auto kuluu käytössä muutoinkin kuin bensana.
että ole vaan porvari! mut mö en hanki turhaan omaa jos ilmaisesksi saa. auton arvo kun laskee ja ihan turha juttu.

Äänestä
  • Kerro heti mistä auton saa työn puolesta ilmaiseksi alle?
    Menee nimittäin sitten heti TDI myyntiin ja haen sinne hommiin!

    Äänestä

että otin työsuhdeauton. Minusta ei nimittäin tekemälläkään saa porvaria ja hyvä jos auton valinnalla sen vielä varmistan!

Äänestä

Työsuhdeautoilijat ovat kaikki samanlaisia.
Ne ajaa työkseen työsuhdeautolla.
Onneksi on myös kunnon ihmisiä joiden kaikki aika ei mene työsuhdeautoiluun.

Äänestä
  • Valtion pitäis antaa kaikille työttömille työsuhdeautot, vaikka vähän vanhempiakin, että työttömät pääsis työnhakuun ja ajelee. Työssä oleville vois korottaa autoedun verotusarvoa.

    Nykyään ansiotulovähennys on tulonsiirto työttömiltä työssäkäyville.... ja muuta paskaa saa lukea toisaalta tällä foorumilla..

    Äänestä

  • .... kirjoitti:

    Valtion pitäis antaa kaikille työttömille työsuhdeautot, vaikka vähän vanhempiakin, että työttömät pääsis työnhakuun ja ajelee. Työssä oleville vois korottaa autoedun verotusarvoa.

    Nykyään ansiotulovähennys on tulonsiirto työttömiltä työssäkäyville.... ja muuta paskaa saa lukea toisaalta tällä foorumilla..

    ns. työttömyyssuhdeauto eli vois valita sitten ottaako auton vai ryyppyrahat.

    Äänestä

  • se sitten kirjoitti:

    ns. työttömyyssuhdeauto eli vois valita sitten ottaako auton vai ryyppyrahat.

    Ei se työsuhdeauton pito mitään ilmasta oo , kuluja siitäkin itselle tulee..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Stewari kirjoitti:

ovat kun vanhan ajan torppareita. Kunnon porvari ajaa omallaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu