Haluaisin tietää hyviä vaateputiikkeja Helsingistä, olen itse vain tulossa pohjoisemmasta siellä käymään, enkä tiedä paikkoja. Ja tarkoitan vähän persoonallisempia kauppoja kuin Seppälät ja Lindexit, jotka löytyvät joka kaupungista.
Hyvinä esimerkkeinä, jotka jo tiedän, ovat Morticia ja Backstreet.
Kiitos. :)
Hyvinä esimerkkeinä, jotka jo tiedän, ovat Morticia ja Backstreet.
Kiitos. :)
Vastaukset 2
Vanhimmat
ainakin kannattaa käydä läpi esim. zara, jc., indiska, , jne.jne. niitä on paljon muita. nuokin on aika tunnettuja, muttei kuitenkaan ihan pienistä kaupungeista löydy.
vaikka itsekin olen juuri sitä kansaa joka morticiastakin itselleen vaatteita ostaa, teen paljon paljon löytöjä varsinkin tuolta zarasta jonka edellinenkin vastaaja jo mainitsi. myös mangosta löytyy joskus oikein nättejä vaatteita, varsinkin näin kesäksi. vila clothes myös forumissa myy kauniita naisellisia vaatteita.