HARD ROCK kitaristille bändi!!!

oon soittanu n.3 vuotta kitaraa ja bändi pitäis saada
osaan sooloilla suht hyvin mutta en ole mikään yngwie. ei mielellään mitään just alottaneita vaan ihan osaavaa porukkaa pitäis olla.
tyylinä tollanen glam,(punk),hard rock. eli GN'R,
Hanoi Rocks tyylistä härpäkkiä. jos ei valmiita bändejä kiinnosta nii pistetään oma viritys pystyyn.
7508
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

nii ja piti sanoa että oon 16v joten sen mukaan sitten viestiä

Äänestä

Mistähän päin mahdat olla?
Ja onko ongelmaa, jos kaikki bändissä ei ole niin oppineita?

Äänestä

missäpäin asuskelet? täällä olisi laulaja..

(vastaa sähköpostiin)

Äänestä

Missäpäin asut? Minkä ikäne oot? Meneekö Iron Maiden??? Tääl ois basisti!

Äänestä
  • Manageri. VOisin ottaa teiltä aluksi 2000€:n aloituskorvauksen, ja sillä voisin sopia teille pari keikkaa. Keikkaliksoista voisin ottaa noin 75%. Tietenkin takuusummana vähintäään 500€.Ja tämä takuusumma nousee luonnollisesti, kun bändinne keikkaliksat mahdollisesti kohoavat.
    Minä voisin taata teille minun kentän ja kokemuksen, ja luotettavan asioiden hoitajan.Irtisanomisaika sopimukselle minun puolelta 1vko, artistin puolelta 24kk.
    Kiinnostaisko?

    Äänestä

vantaallahan minä asun ja sille managerille että ei oo vielä tarvis ku EI OO sitä bändiä!! eikä muutenkaan noin kovalla liksalla (tän ikäselle).. ja jos se basisti osaa gnr:rää niin mun puolesta menee iron maiden jonkin verran.. ja sille kitaristille että mielellään saisi osata edes kompata tai mitä nyt soittaa nii perus asiat hallussa että en jaksa ruveta ketään opettamaan...

ja sitten mielellään sähköpostiin vasatuksia koska täällä ei kerkee käydä usein.... ([email protected])

Äänestä

Kommentoi aloitusta


gitar_dyyd kirjoitti:

oon soittanu n.3 vuotta kitaraa ja bändi pitäis saada
osaan sooloilla suht hyvin mutta en ole mikään yngwie. ei mielellään mitään just alottaneita vaan ihan osaavaa porukkaa pitäis olla.
tyylinä tollanen glam,(punk),hard rock. eli GN'R,
Hanoi Rocks tyylistä härpäkkiä. jos ei valmiita bändejä kiinnosta nii pistetään oma viritys pystyyn.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu