Miksi seksi on nykyään tärkeämpää kuin Rakkaus??
Ilman rakkautta ei ole elämää??
Miss amor
4827
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Olen ollut aina rakkauden kannalla, olen yhtä ihmettelevä. Jospa joku muu osaa vastata.
ihmiset katsovat liikaa telkkua, jossa jokaisen pitää hässiä jokaisen kanssa. samaistuvat typeriin saippuasarjoihin. kaikkea luullaan rakkaudeksi mikä pyörii navan alapuolella. ei nyky ihmiset tiedä enää mikä on rakkauden ja rakastelemisen ero.
Kuten aikanaan Rooman vallan aikaan, kun perheyksikkö rappeutiui, rappeutui / heikkeni ja pirstoutui luonnollisestikin myös yhteiskunta ja se oli lopun alkua Rooman imperiumille.
Nykyisin vaikuttaa kuin moraalista, hyveistä ja rakentavista asioista olisi tullut kirosana ja kirosanasta hyve...
Rakkautta voi harjoittaa muutenkin kuin sitä omaa kultaa (miestä/naista) rakastamalla.
Itse vietän villiä sinkkuelämää, mutta olen rakastettu perheeni keskuudessa. Lisäksi rakastan omaa karvatassuani, joka on turvani ja seurani oli tilanne mikä hyvänsä.
Elämä voi hyvin ihmissuhderintamalla, vaikka haenkin vastakkaiselta sukupuolelta vain seksiä.
Mitä ikänä sitten tuolla sutkauksella tarkoititkaan.....