Kaksi aviomiestä tyytyväisinä pettivät vaimojaan juhannuksena. Kyllä oksettaa ajatella, miten sitten menevät kotiin vaimon luokse ja kerrotaan, miten jätkien kanssa otettiin muutama ja syötiin hyvin ja eipä siinä sen kummempaa.. kun oikeasti kävivät vieraassa sängyssä ja yhteydenpito jatkuu. Ja ei, en ollut osallisena mutta valitettavasti jouduin läheltä seuraamaan. Mä en taho naimisiin. Tuntuu ihan toivottomalta.
Pettäjämiehet
Juhannuksena
194732
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Sinähän olit se kenen kanssa petettiin, vai kuinka? Mitä se naiminen eli naimisiin meneminen tähän pettämiseen liittyy? Kai se on aivan samaa pettämistä oltiinpa naimisissa tai ei?
Jos olet käynyt peruskoulun ja saanut sieltä päättötodistuksen, osaat lukea että en ollut osallisena. Kunhan kommentoin, koska olin ymmärtänyt että tämä palsta on kommentteja varten. Pettäminen on pettämistä mutta jos menen naimisiin, en petä. Eroan ehkä mutta petä en. Petetyksi en halua tulla, joten en myöskään osallistu pettämiseen - ainakaan jos toisen osapuolen avioliitto on tiedossa. Tuskin maltan odottaa seuraavaa sivallustasi..
Jos kerran omin silmin näit, niin olisit kommentoinut ettei tollanen peli vetele. Muistutanut että se mies seurustelee.
Tottakai sanoin molemmille, että järjetöntä touhua mutta eipä se paljon tahtia hidastanut.
Olen joskus sanonut että tuo ei ole kyllä oikein, ei kannata tehdä noin, onko tuossa järkevää, miksi tee noin,puolisosi ei välttämättä kestä jos saa tietää,jne..
ja kommentti pettäviltä on yleensä nauru ja : no se varmaan pettää itsekki mua, hehheh, ja
"Jos mä jään kiinni niin mä tietysti vakuutan että jätän kaiken tällaisen heti ja se siitä."
Aika paljon tällaisten pettävien tyyppien kumppaneita säälitään. Varmaan kiva joutua naimisiin idiootin kanssa.
Ens kerralla sanot että kerrot niitten muijille tästä. Huomautat myös näille naisille ketkä on jutussa mukana. Kerro ihmeessä jos ne naiset tiedät/tunnet
ai että meen kertomaan niiden muijille tästä? En kai mä nyt niin hullu ole että sekaannun toisten avioelämään! Meneppä itse kertomaan about 15 kaveripiirin pettämiset niiden vaimoille, joista suurin osa itsekin hyppii vieraissa jätkissä.
Itse en tajua pettämistä, en halua koskaan avioitua koska olen vakuuttunut että kunnon kumppania on aika mahdoton löytää, siis jolla olisi kykyä todelliseen sitoutumiseen ja pääkoppa kunnossa. En halua vapaata suhdetta, en kykene sellaiseen järjestelyyn. Mieluummin siis yksin.
..jos kaikki pettävät toisiaan.. ettet vaan seuraa nyt jotain tv sarjaa
meissä miehissä on kunnollisiakin, joille uskollisuus ja puolison kunnioitus on tärkeää. Ei sen takia kannata olla menemättä naimisiin, kunhan olet valinnassasi tarkkana.
... harvassa nykypäivänä ;-). Kaikki menee omien tarpeidensa tyydyttämisen perässä kuin viimeistä päivää. Toivottavasti löydät myös arvoisesi naisen.
Sinustakin kasvaa vielä pettäjänainen, kun komea mies tarjoaa helpotusta kiimaasi, kun et omalta mieheltä meisseliä saa.
Nykyään pettäminen puolin ja toisin kiistämättä on lisääntynyt.Juostaan kiimasina ja välillä ei vissiin edes muisteta minkä perässä juostaan...huh,huh.Ise olisin mielummin elänyt vanhempieni kaltaista rakkauselämää.
...elämästä vanhempiesi kaltaista rakkauselämää? Oli nykyinen meno mitä hyvänsä, päätös omasta elämästä on aina omissa käsissä.
vaimoille?! miehet on sikoja, auta sä vaimoja kun pystyt.
että kerran ennenkin, on ehkä joku nainen pettänyt omaa kilttiä avio miestään. Kertokaapa naiset, oletteko kuulleet siitä?
Yleensähän vain mies pettää. Mutta kenen kanssa, jos nainen ei suostu?
Itsetyydytys ei ole pettämistä, jos sihen kovassa puutteessa turvautuu.
Vai mitä?
naapurin naine oli ollut turkkilaisen kanssa sillai, kun oli kiinnostavaa. Ei kai se tussua pahenna, jos on sen aviomiehen kanssa vielä sukupuoliyhteydessä. Saattaa kyllä tulla mieleen se turkkimies joskus jos huonommin menee sängyssä...
Onko se pettämistä että onanoi jonkun toisen keholla...???? tulipa vaan mieleen...=)
... keneltä kysyt. Sinun ja puolisosi näkemykset asiasta varmaan eroavat toisistaan.. Entäs hän, jota käytetään vain tyydytyksen välineenä, miten hän sen kokee?
Tarkennahan, mitä tarkoitat.