Miten saan nenän vieressä olevat ihohuokoset supistettua?
Ihohuokoset
...
122970
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
http://www.kauneus.com/2002/keskustelu.php?t=nayta&ketjuid=245&sivu=18&ryhmaid=3
mitään tuotetta, mikä olisi tarkoitettu alle kaksikymppisille?
sitruuna supistaa ihohuokosia.Sekoita sitruunanmehua vaikka luonnonjogurttiin ja levitä kasvoille.Anna vaikuttaa vähän aikaa.Hyvä ja halpa konsti.Jääkaappikylmä kasvovoide poistaa vielä turvotuksenkin.
Sekoita sitruunanmehua vaikka luonnonjogurttiin - Mitä tarkotetaan tuolla Luonnonjugurtilla? onks se jotakin kasvo aine joka sisältää jotain sellaista? Voiko niin tehdä että leikkaa sitruunasta palasia ja asettaa kasvoille? vai auttaako pelkkä syöminen siihen? :)
jogurtti on jogurttia.Esim.Bulgarian jogurtti ja siihen sitruunan mehua ja levität kasvoille naamion,annat olla jonkun aikaa ja peset pois.Luonnonjogurtti=maustamaton,naturel.
Pysyvästi suurentuneisiin ihohuokosiin ei auta valitettavasti mikään, Ihan turha uskoa näitä kosmetologeja jotka kalliita tuotteita yrittävät myydä.
Ainut keino on että yrittää ennalta ehkäistä niiden syntymisen on, että ei puristele ihoa, ja jos on ihan pakko, puristelee vain kun on höyryttänyt ihoa, jotta ihohuokoset ovat auki, puhtaalla kasvopaperilla ja sormenpäillä (ei kynsillä). Kun homma on hoidettu, itse laitan supistavan naamion esim, savinaamio, ja lopuksi pestään kasvot kylmällä vedellä ja viimeistellään alkoholipitoisella kasvovedellä, jotta huokoset sulkeutuvat. Näillä konsteilla on pärjätty, eikä ole hirveästi suurenneita huokosia ja olen 27.
Mä ostin ihon hoitoon tarkoitetun mikrokuituliinan. Jo nyt huomaa huokosten pienentyneen. Mullakin oli isot huokoset nenän pielillä, ja poskien iholla ja vielä leuassakin. Enkä oo käyttänyt kun viikon verran. Kun vielä häviäis näpytkin, niinkun luvataan:)
Paljonhan toi liina maksaa?
Mistä sellaisia liinoja saa? ja tosiaan, paljon maksaa? Mikä sen liinan idea on? miten se toimii tai miten sitä käytetään?
Liinaa tavallaan kuorii iholta kuolleen ihosolukon. Se parantaa aineenvaihduntaa ja mitä lie. Se on samantapanen kun mikrohionta kosmetologilla, mutta musta tuntuu tehokkaammalta. Tai sitte sattu huono kosmis kohdalle.
Mä pyyhin sillä puhdistetut kasvot illalla ennen kunnon yövoidetta.
Mä huusin omani huutonetistä, mutta niitä saa kuulemma ihan tavan kaupoistakin, mä en oo vaan nähnyt.
näyttää vieläkin olevan
http://www.huuto.net/fi/showitem.php3?itemid=34365177
Prismasta saa halvemmalla, ku huutonetistä. Vai onko ne sitten huonompilaatusia?