Miksi te karavaanarit roudaatte kämppää mukananne pitkin maanteitä?
miksi kämppää pitää roudata mukana?
wewe
132170
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Mietippä sitä..
että sinä saat ihmetellä asiaa vuorokaudet läpeensä!
siksi kun meillä on varaa siihen ja sulla ei ole.
ei tee mieli nukkua toisten lakanoissa ja nuohota huoltoasemien kusisia vessoja, tässä pari syytä.
Onko tämä jo 358 kerta kun kyselet samaa kahden vuoden sisällä??? En enää oikein ole pysynyt laskuissani ajantasalla. Etpä SINÄKÄÄN OLE osannut saamiasi vastauksia lukiessasi YMMÄRTÄÄ, MITÄ SINULLE on VASTATTU !!!!
KYSYPÄ TAAS HUOMENNA SAMAA UUDELLEEN !!! Ja ylihuomenna TAAS.
Saat sinäkin jotain viihdykettä ANKEAAN ELÄMÄÄSI.
Kas vain. Apaattisen lähiöperheen luuserijälkeläinen on herännyt kun kello on 14.
Otapa nyt diapamisi, niin jaksat taas notkua sossun jonossa.
Toiset pitävät hotelleista ja valmiista ruokapöydistä. Toiset eivät pidä astioiden tiskaamisesta loman aikana.
Me pidämme nukkumisesta omassa sängyssä olimme sitten missä tahansa.
Me pidämme siitä, että saamme tehdä aamupalastamme ja aterioistamme juuri sellaisia kuin haluamme.
Meistä on tosi mukavaa syödä täysin omassa rauhassa.
Pitkillä ajomatkoilla on mukavaa, kun voi milloin tahansa pysähtyä laittamaan välipalaa ja ottaa vaikka torkut omassa sängyssä.
On ihan totta, että matkailuauton tai -vaunun hinnalla retkeilisi monta vuotta hotelleissa.
Me vain emme pidä hotelleista!
Sitä paitsi, kun vaunumme tai automme on aikanaan maksettu, putoaa sen arvo paljon hitaammin kuin henkilöauton arvo, eli ei ihan huono sijoituksenakaan!
No tämä on varmaan tämän webbisivuston mielenkiintoisin piirre:
Ihmiset lukevat ja kirjoittelevat palstoille, jotka heitä eniten harmittavat! Karavaanarit saavat osansa "kritiikistä", mutta käykääpä vaikka mersusivuilla! Siellä valtaosa kirjoittajista ilmeisesti uskoo, että sivujen nimi on "Automerkit" -> "Ei ainakaan Mercedes-Benz" .
Ja tämä palsta onkin sitten "Ei-koskaan-karavaanari" ja täällä pitää ihmetellä kaikkea mitä karavaanarit sattuvat tekemään...
Jännä logiikka - tuppaa hymyilyttämään, kun ei näitä yleisönosaston kirjoituksia oikein voi vakavissaan ottaa. Ja onhan tänne toki helpompaa kirjoittaa kuin lehden yleisönosastolla purnaaminen lumen alta paljastuvista kakoista tai pölyävistä kevätkaduista.
Kukin valitsee itselleen parhaimman tavan vaikuttaa yhteiskunnan asioihin :-)
Niin, ja jos kysymys olisi sattumalta vakavissaan tehty, niin vastaus on:
Koska kahden muksun kanssa oikein mikään muu matkustustapa kuten telttailu tai hotelli ei onnistu tai ei ole varaa. Meillä on vanha ja halpa vaunu jossa toukat saavat ruokaa ja saavat nukkua aina kun tarve tulee ja jossa kaikki lapsielämän pakolliset romut kulkevat mukana.
tuota sakkia vähän reilummasti aina mukana:2 aikuista, 2 lasta ja 6 koiraa. Kyllä väki kattelis vähän hitaasti, kun tämän seurueen lastaisi junaan tai bussiin.
Aivan vain ollaksemme karavaanareita.
Tyhmä kysymys.
Mitä sinä itse harrastat, ja miksi?
Ei ole vielä tehty lentävää kämppää joten on pakko käyttää maanteitä!