Ongelmana on kun kahvin kanssa on PAKKO saada aina jotai hyvää, se on vähän niinkuin se päivän "kohokohta". Mikä ei ois sellanen erityisen lihottava kuten kaikki munkit ja viinerit..? Tai voinko vain hyvällä omalla tunnolla syödä sen yhden munkinkin kun muuten syön aika vähän ilman hurjia lihoomisia..?
Ongelmat ne on kullakin :D
Ongelmat ne on kullakin :D
Vastaukset 3
Vanhimmat
oo parempi vaihtoehto ku viinerit ja munkit..?
Tavallinen pulla on ymmärtääkseni viineriä ja munkkia parempi vaihtoehto laihduttajalle. Mitäs jos söisit joskus vaan puolikkaan pullan? Tai ehkä keksin tai pari? Pieni on kaunista, eikös tuo ole jokin sanonta. =)
Riisikakku tai paahtoleipä jonka päällä marmeladia tai suklaa ym. kastiketta. Pieni pulla myös ok ja ohut pala kääretorttua. Keksit on aika lihottavia ja yhden jälkeen jää vaan himo saada lisää.