tais viina sekoittaa pään.Ei toi kattaus ollu mitään.
Ei kehumista
BluesForEver
7723
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
oli ne.
..nimittäin Tijuana Taxi & M.A.Numminen Yanon klubilla. En ollut pääkonsertissa, mutta kuulin että meininki oli ollut mahtavaa. Ehkäpä sulla oli viinaa liikaa päässä? :)
ei.
Kumpi, Numminen vai viina?
Enpä itse huomannut mitään moitittavaa, aurinko paistoi pilvettömältä taivaalta, oli lämmin, paaaaaljon väkeä ja esiintyjätkin olivat kuin naantalin aurinko. Procol Harumin musiikista en niin diggaa mutta livenä sekin tuntui toimivan myös itselle.
Tutu Jones veti jo klubilla uskomattoman antaumuksellisen keikan ja pääkonsertissa sama meno jatkui, matkaväsy ei näkynyt texasilaisten keikassa yhtään. Buddy Guyn näin ekaa kertaa livenä ja parhaimmillaan 3metrin päästä. En enää ihmettele yhtään miksi Hendrix on perunut omia keikkojaan nähdäkseen Guyn ja miksi Clapton ajoi 300km pakettiautolla nukkuen siinä yön yli saman homman takia. Iästään huolimatta äijällä on virtaa enemmän kuin nuorilla tulokkailla...
...oli jo yksi puistobluesiin matkaamisen houkutin.
Setä jaksoi yhä vielä heilua.
Näin Buddy Guyn edellisen kerran Tavastialla taisi olla syksy 2003? Veti silloinkin hyvän keikan ja ihmettelen kun ei ollut tupa tuolloin täysi.
Tutu Jones veti sekä klubilla että myös itse pääkonsertissa hyvän keikan.
Minä en ymmärrä mikä esiintyjä pitäisi olla puistobluesissa jotta eräät festivaaliin kriittisesti suhtautuvat olisivat tyytyväisiä.
Sää taas suosi ja olen päättänyt, että rämmin puistobluesiin vaikka sataisi räntää ihan noin kannatuksen vuoksi.
Vanha pistää kovasti myös ulkoisille seikoille painoarvoa kuten sen, että pääsee yöksi kotiin festivaalipaikka on hyvien kulkuyhteyksien päässä pääkaupunkiseudulta ja toisekseen festivaali on siisti ei ole sanottavammin järjestyshäiriöitä ei julkivirtsaamista eikä sikailua.
Ei ole mulla ollut näiden vuosien aikana juurikaan kritisoitavaa ollut puistobluesien suhteen ja ensi vuonna on 30-vuotis juhlavuosi.
verrattuna vanoihin blueseihin, joissa olen käynyt aina ensimmäisestä lähtien.Ei minulla muuta.