oon vasta nyt huomannut, että mulla kasvaa yksittäisiä karvoja isojen häpyhuulten sisäpuolella. Onkohan tää kovin yleistä, ite en oo aikasemmin kyllä tällästä havainnu...
karvoja häpyhuulten sisällä
11
4728
Vastaukset
- jooo-o
Kyllä niitä hajakarvoja välillä sieltä sisäpuoleltakin löytyy. Mä nypin ne aina pois koska ne ärsyttää mua :)
- varten
ne ketään ärsyttää? Älytöntä teennäisyyttä tuollainen nyppiminen, siis ihan säännöllisesti vielä.
- baabuska.....
varten kirjoitti:
ne ketään ärsyttää? Älytöntä teennäisyyttä tuollainen nyppiminen, siis ihan säännöllisesti vielä.
ei kannata nyppii mitään karvoja alapäästä ainakaa..eikö ne vaa lisi kasvamista..punotusta ja kutinaa, ärsyyntyy iho.
Aika harvinaista et sisältäki kasvas..en oo kuullu koskaa. - dievuska
baabuska..... kirjoitti:
ei kannata nyppii mitään karvoja alapäästä ainakaa..eikö ne vaa lisi kasvamista..punotusta ja kutinaa, ärsyyntyy iho.
Aika harvinaista et sisältäki kasvas..en oo kuullu koskaa.Tuo baabuska kuulostaa kyllä niminmerkistään huolimatta aika nuorelta, niin etten paljon välittäis onko se kuullut moisesta koskaan vai ei. Mullakin kasvaa.
- ainakaan
dievuska kirjoitti:
Tuo baabuska kuulostaa kyllä niminmerkistään huolimatta aika nuorelta, niin etten paljon välittäis onko se kuullut moisesta koskaan vai ei. Mullakin kasvaa.
vielä kolmikymppisenäkään siellä karvoja ollut. Nyt nelikymppisenä on. En tykkää, mutta ei tuolle kyllä mitään pysty tekemään. :(
- uskokaa nyt
baabuska..... kirjoitti:
ei kannata nyppii mitään karvoja alapäästä ainakaa..eikö ne vaa lisi kasvamista..punotusta ja kutinaa, ärsyyntyy iho.
Aika harvinaista et sisältäki kasvas..en oo kuullu koskaa.Höh, karvat "toimivat" kaikkialla vartalossa samalla tavalla: nyppiminen juurineen hidastuttaa karvankasvua, ja ajeleminen saattaa kiihdyttää karvankasvua.
Ei ole mahdollista että jotkut tietyt karvat käyttäytyisivät eri tavoin, eli kuten tuossa ylhäällä väitettiin että nyppimällä noi karvat se vain lisäisi karvankasvua. EI ole mahdollista. Se on mammojen urbaanilegenda jolla yritettiin aikoina estää se, että tytöt nyppivät kulmakarvojaan liian ohuiksi. - teennäisyys on pyllyssäs...
varten kirjoitti:
ne ketään ärsyttää? Älytöntä teennäisyyttä tuollainen nyppiminen, siis ihan säännöllisesti vielä.
Vai teennäisyyttä? Mitähän helvetin teennäisyyttä siinä on? Tiedätkö edes mitä sana TEENNÄISYYS tarkoittaa? Et taida tietää, se tarkoittaa sitä että joku yrittää olla jotain mitä ei ole. Teennäinen ihminen saattaa sanoa asioita mitä ei tarkoita, jne. Sulla ei taida olla suomen kielen sanasto ihan hallussa.
Jos häpyhuulten sisällä kasvaa karvoja, niin kyllä se voi ärsyttää hyvinkin. Siis ihan konkreettisesti, esim. kutittaa. Mistäs sä sen tiedät jos sulla ei sellaisia ole? - Viiksivallu
uskokaa nyt kirjoitti:
Höh, karvat "toimivat" kaikkialla vartalossa samalla tavalla: nyppiminen juurineen hidastuttaa karvankasvua, ja ajeleminen saattaa kiihdyttää karvankasvua.
Ei ole mahdollista että jotkut tietyt karvat käyttäytyisivät eri tavoin, eli kuten tuossa ylhäällä väitettiin että nyppimällä noi karvat se vain lisäisi karvankasvua. EI ole mahdollista. Se on mammojen urbaanilegenda jolla yritettiin aikoina estää se, että tytöt nyppivät kulmakarvojaan liian ohuiksi.Logiikkasi (ja monen muun samaa väittävän logiikka) pettää siinä, että jos kaikki karvat toimisivat samalla tavalla kaikkialla vartalossa, niin miksi sitten kaljuuntuvilla tai kaljuilla ei lähde karvat muualtakin? SIKSI KOSKA KARVAT TOIMIVAT ERI TAVALLA!!!
- juups
Minullakin siis on karvoja sisäpuolella. Ja sheivaan ne samalla pois kun sheivaan alapään muutenkin. Iho ei ole kärsinyt siitä yhtään, ehkä sisäpuolen iho on niin kosteaa, joustavaa ja pehmeää ettei mitään kuivumisia ynm tule.
- Karviaiskeiju
vanha ketju, mutta ei varmaan vanhene tämäkään aihe - valitettavasti.
Eikö ne häpyhuulien sisäpuolella olevat karvat pistele ikävästi siinä vaiheessa kun alkavat sänkenä kasvamaan takaisin sheivaamisen jälkeen?
Joku keskustelija väitti toisessa ketjussa samasta aiheesta, ettei limakalvoilla voi kasvaa karvoja, mutta ainakin nenän limakalvolla voi kasvaa ja aika monella kasvaakin.
Kuulemma nuorilla ei näitä onglemia yleensä ole, mutta jo yli 40-vuotiailla useinkin. - longtimenosee
Ihan totta! Ei kyllä kannata sheivata. Aivan tajuton pistely ja kutina jälkeenpäin. Minulla karvotus kyllä todellista teräsvillaa! =D Nyppiminen tai sokerointi on varmasti parhaimmat vaihtoehdot. Ehkä tässäkin pitää kokeilla mikä kenellekin parasta. En minäkään muista tällaista ongelmaa ennen minulla olleen. Iän ja raskauksien tuomien hormonimuutosten aiheuttamaa varmasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta643255Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433097- 422457
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1002207- 311913
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271810- 481616
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851415- 391300
- 811132