Poikkesin tänään Nurmijärvellä S-marketissa. Oli todella mukavan näköinen tyttö kassassa ja ehkäpä vielä joskus käyn samassa kaupassa.
Jumbon Anttilassa on myös ihanan näköinen tyttö myyjänä ja samoin Myyrmannin jäätelökioskissa on ollut...
Onko kokemuksia kassaneidin iskemisestä, onko tuloksetonta puuhaa?
Nurmijärven S-market :D
6
2678
Vastaukset
- myyjänä
...joten, miksikäs ei.. jos joku kysyisi lähtemään kahville. Tosin en välttämättä suostuisi, sillä eihän se ole ammattieettisesti suotavaa asiakkaisiinsa "sekaantua", mutta mutta..
Kyllä, kannattaa kysäistä rohkeasti vain.. Työajalla tosin en kauheasti katsele miehiä sillä silmällä, joten voisin hiukan punastua.
-n21- Mä yritin yhtä kassaneitiä, mut se ei menny ihan putkeen. Mä mietin pitkään sitä juuri kannattaako kassaneitiä yrittää, mut eihän siinä mitään menetä, ja parempi saada selvyys asioihin kuin että jää pähkäilemään olisko hän kiinnostunut minusta.
- tulivieskeri
ens kerralla kun käyt nii maksa kortilla ja laita nimmarin sijasta puhelin numero... tää vaatii kyllä vähänkin munaa ja naamaa... Good luck! t. onnistunut panomies
- Molemmat kuittiin
Pitää se nimmarikin laittaa tietysti.
- ...
Molemmat kuittiin kirjoitti:
Pitää se nimmarikin laittaa tietysti.
Itse olen duunissa kassalla ja täytyy myöntää että en kyllä melkein koskaan kiinnitä huomiota allekirjoituksiin, eli saattaisi jäädä numero huomaamatta...
- ( . ) ( . )
Voi Matti älä vaivu noin alas! että kuulutat nettissä jo naista.
Jos on todellisen naisenkaipuu ota Matti yhteyttä
meiliini: ( . )( . )@s.aat.fi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää432218Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten652088Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211950HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363931697Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041655Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241484Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821102Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75945
- 27909