Suomimies yrittää niin kovasti vakuutella itselleen, jopa räyhätä vastaan sitä ikivihreää "mustalla on isompaa" väitettä. Taitaa kuitenkin kertoa toisenlaista totuutta se, mitä naiset ovat mieltä asiasta, (ne joilla on kokemusta). Myös lääkärin ja terveydenhoitoalalla työskentelevän ihmisen voisi olettaa tietävän asiasta hieman enemmän kuin suomi pojan. Tosin hekin, voivat puhua vain "puolesta" totuutta, koska tuskin klinikalla näkevät hirveästi miehen peniksiä erektiossa. Joten puhukoon asiasta ne jotka siitä jotain tietävät. Sillä mustalla ON isompaa, halusitte te sitä tai ette.
mustalla on isompaa!
mielenkiintoista!
696720
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 69
Vanhimmat
Ilmankos nämä asemalla notkujat ovat kaikki aivokirurgeja ...
kertoa? Sattuiko se sinuun, että totuus on ihmeellisempää. Kuka ajattelee aivokirurgia kun seksistä on kysymys? Kyllä ne miehen "aivot" ovat siellä jalkojen välissä. What´s on a man`s mind? Jos olet nähnyt sen Freudin piirroksen?
Siis pää totta toki.
Jotain paremmin mustillakin sentään :)
Mutta kyllä musta on helvetin laiska ja tyhmä.
tai missä sitä seksiä nyt harrastetaankin... Musta kyllä tuntuu, ehkä vähän liikaakin tällaiselle suomiblondille. Aika poikia ovat nuo mustat! Huhhuu!
kaivataan tälle väittämälle! Pystytkö siihen?
ei pidä paikkaansa jotta musta ois parempi sängyssä, eihän taida tietää mitä esileikki edes on, en ainakaan ole sellaista huomannut.
Ja se koko ei ole sen kummempi kuin härmäläisellä.
mustilla naisilla paremmat perseetkin kuin valkoisilla.
ei ole isompi.Varmaan ovatkin oikeita lääkäreitä jotka täällä käyvät : D tyhmä puheenaihe muutenkin niinkuin elämä pyörisi munan ympärillä : D
Afrikassa monet mustaihoiset harrastavat niinsanottua kuivayhdyntää. Naiset syövät limakalvoja kuivattavia yrttejä jolloin heidän vaginansa on kuiva ja yhdyntä silloin myös kivulias. Tämä tapa ei oikein viittaa mitenkään erityisen isoon penikseen. Samoin somalien tapa ommella häpyhuulet puoleksi yhteen ja näin pienentää vaginan aukkoa. Tämäkään tapa ei viittaa siihen että heillä olisi jotenkin iso penis.
ole todellakaan tavoittelemisen arvoinen, vaan suuri ja vaaleanpunainen joka on kaikilla suomimimiehillä. Ja suomen poika osaa naisensa tyydyttää vielä.
Jos kokemusta on niin, mikä on pieni? Mistä mies oli kotoisin?
Jos on niin tyhmä puheenaihe niin miksi siitä niin paljon täällä puhutaan, ja ennenkaikkea miksi sinä siitä sitten puhut?
Kuivayhdynnästä en ole ikinä kuullutkaan, miksi naiset söisivät tarkoituksella yrttejä, jotta yhdyntä olisi kivulias!?
Somali naisten häpyhuulet ommellaan yhteen siihen asti kun he menevät naimisiin. Että sillä ei ole mitään tekemistä sen kanssa onko miehellä iso vai ei.
Siis näkyy jo tuhannen kilometrin päähän että miehen kirjoittama! Ai että on oikein osaa tyydyttää! No se homppeli palsta on erikseen.
Vai osaa se suomimies naisen tyydyttää vaaleanpunaisella hampparinkäyrällä? Salli minun nauraa! Nosto, pisto ja kasto, siinäpä se tyydytys tuli!
No oikein vaalean punainen? vain rusetti puuttuu?
Vain rusetti puuttuu pilistä!
Kyllä suomimies on niin komea, ettei siinä rusettia tartte.
somaliasta yks tyyppi.2 nigerialaista ja yks karibialta.oli kyl yhel suomailaisellaki tosi pieni.et pienii on kaikenmaalaisilla.Muutenki monet huonoi ja nopeita.mastusbaatio on parempi vaihtoehto ; )
omin käsin onneen, eipä tarvi kiistellä koosta eikä juuri muustakaan! Jatka!
Kun on isoa saanut niin väljässä aukossa ei enää normaali paljoa helistele.
Mustia harrastavat naiset pitäis merkitä jotenkin että ne tunnistaa, samoin huorissa käyvät miehet.
näkee jo heti! Vai etkö ole huomannut?
Niin Tiger Woodsin vaimosta ja Ronaldinhon tyttöystävästä (jotka ovat kumpikin malleja muuten), näkee heti!
Näistä tosiaankin näkee kuinka rumia tyttöystäviä mustilla miehillä on..
http://www.bongonews.com/StoryImages/elin_nordegren.jpg
http://i.a.cnn.net/si/2006/soccer/specials/world_cup/2006/06/06/bc.people.ronaldo.girlfriend/p1_ronaldo-ap.jpg
ja musta, niin vain taivas rajana mitä hyvännäköisiin naisiin tulee! Olen sen kokenut kun käsistä riivitään.
Kuka sitä nyt normalia haluaisikaan, jos on isoa mahdollisuus saada? Meinaatko, että aukko jää juur siihen kokoon mitä sinne viimeksi on työnnetty? Kyllä se palautuu hetkohta samanlaiseksi kuin aktin alkaessa.
Pitäisikö mustia miehiä harrastavat naiset merkitä mielestäsi siksi, etteivät pääse ilkkumaan, kun ovat kanssasi kenties yhdynnässä olleet tai muuten ovat kalleutesi koon nähneet?
"Kuka sitä nyt normalia haluaisikaan, jos on isoa mahdollisuus saada? "
Niin, :) onhan se sanontakin "once you try black you never go back".
Niin, katsos suomalaista miestä pelottaa, että nainen ei tule enää tyydytetyksi mustan miehen jälkeen, siihenhän se pelko perustuu.
Ja isossa uunissa pitää olla iso luukku.
Itselläni on ainakin niin tiukka "luukku" että sormeakin puristaa takaisin, joten menhän sinä vaan sen pikku pippelisi kanssa leikkimään ja ajattele sitä! :)
Ovatko sormesi kuin HK:n Siniset?
itseasiassa sormeni ovat naisen sormiksi hoikat, mutta mustan mieheni varustus voisi olla siinä HK:n lenkin kokoinen. ;)
Nyt Sinulta lähti tämä homma lapasesta.
No sinulla varmaan onkin kokemusta siitä "lapasesta". Hauskaa iltaa vaan niiden omien lapasten seurassa!
katos noita pornotähtösiä kuinka pilluun uppoaa ihan minkäkokoinen mela tahansa pituus ja leveyssuunnassa...ja sitten sanotaan ettei se veny käytössä.
Voin kertoa että kyllä se venyy pidemmän päälle, eikä "normaaliksi" palaa enää milloinkaan...siitä sitten vaan metsästelemään noita alkuasukkaita metroasemalta..eihän niillä tosin kullin lisäksi olekaan sitten mitään muuta naiselle tarjota, mutta ilmeisesti joillekuille se riittääkin? ;)
Ja hei, jos keskimäärin 5 millimetrin takia valitsee itselleen oletettavasti työttömän tai pienipalkkaisen afrikkalaisen, kulttuurista johtuvat ongelmat, ruosteisen Nissan Cherryn ja vuokrakaksion, niin siitä vaan. Ei se todellakaan ole minulta pois.
Ainoa, mikä asiassa harmittaa on se, että se afrikkalainen, ainakin työttömänä ollessaan, syö ja asuu minunkin verorahoillani.
että verorahoillani käydään lääkärissä, itse aina yksityisellä. Lapset koulutetaan minun varoillani (ei ole lapsia eikä tule!), ja kaiken päälle työttömille luusereille maksetaan ihonväristä piittaamatta kaikenlaista, minun varoillani. Mielestäni minua ei pitäisi verottaa lainkaan kun en käytä yhteiskunnan palveluita! Eläkkeellekin jään joskus, mutta painan jo nyt niin paljon duunia, että saa nähdä elänkö sinne asti.
Ja taas oot väärässä! Kyllä taitaa olla pornotähtösillä kohtalaisen kookkaita partnereita
ja ainakin osa niistä on muita kuin valkoihisia, vai mitä? Itse en ole koskaan pornotähtösten kuvia katsellut, mutta sinulla tuntuu olevan asiasta tietoa ja myös kokemusta, kun tiedät SEN venyvän pitemmän päälle. Alkuasukkaita ei tietääkseni löydy metroasemalta vaan jostain ihan muualta, mutta tiedätkö mistä? Kannattaa joskus lukea muutakin kuin pornoa!
Olet varmaan jo tuohon ikään huomannut, että asut Suomessa.
Siksi minusta on turhaa maahantuoda tänne turvapaikkashoppailijoita yms. koska meillä on omatkin luuserit elätettävänä. Ja mieluummin minä elätän verorahoillani esim. sellaisen suomalaisalkoholistin, jonka vannhemmat ovat tehneet töitä Suomessa ja maksaneet veronsa tänne kuin taatelintallaajan, jonka suku ei ole maksanut Euroakaan koskaan Suomeen verorahoina.
Jep, kokemusta on pillun venyttämisestä uuteen uskoon paljonkin.
Sitä vaan että vois noi pornostaramuijat olla mattiemikälaisen normimunalle hiukkasen löysän oloisia kun niihin menee millainen ruuvi vaan sisään kuin heittämällä...
Ja noita alkuasukkaita tosiaankin löytyy metroasemalta mitä tulee kultturillisiin tapoihin, uskomuksiin ja naisten kohteluun...
Joo, lue sä vaan enempi sitä pornoa kullifiksaatiosi kanssa, kuolaleuka.
katsellut ja kenties oikein suurennuslasilla, kun niin varmalla tiedolla kirjoittelet!
Sitä vaan, että ei taida pornostaramuijat oikein mattiemikälaisen normimunasta olla kiinnostuneita vaikka pimpsloora olisi normaalin kokoinen, niinkuin se varmaan onkin. Kunhan vaan olet kateellinen ja puutteessa.
Niitä alkuasukkaita ei todellakaan löydy metroasemalta. Minä en ole nähnyt yhtäkään nahkalappu kulkusten edessä kulkevaa hemmoa. Ja sitten kun niitä alkaa näkyä vienti on taattua!
Niin, ja edelleenkään en lue pornoa kenenkään kanssa. Luen huomattavasti parempia julkaisuja, jos olet joskus niistä kuulluut, pornotiirailija!
"pimpsloora olisi normaalin kokoinen, niinkuin se varmaan onkin."
kannattaisi ehkä hieman tutustua ihmisen fysiologiaan tai vaihtoehtoisesti olla hiljaa. pillu venyy käytössä, samoin myös anaaliaukko ja useilla pornotähdillä ja maksullisilla naisilla on ulosteenpidättelyvaikeuksia juuri tästä syystä.
Ei siinä mitään suurennuslaseja tarvita, ihan silmät vain.
Kyllä se pimpero venyy vaan kuule kun isoilla kulleilla sitä jyystää. Itse asiassa monet tähtöset käyvät kiristyttämässä lerpsahtaneita vehkeitään(puhumattakaan inkontinenssivaikeuksista) ja se on varsin yleistä niissä piireissä, enkä voi sanoa ihmetteleväni...oma keskinkertokalu tuskin tuntuisi niissä pilluissa yhtään missään.
Puutteessa en ole ollut juuri ikinä eläissäni, kateellinen voin sanoa olevani, mutta en siksi että saantini olisi huonoa, ehei.
Henkisesti alkuasukkaita, tarkoitin lähinnä. Sanomani pitää ja sun argumentit vuotavat kuin seula.
Inkontinenssivaivoilla ei ole mitään tekemistä
sen "jyystämisen" kanssa. Se vaiva tulee ihan
jostain muusta kuin siitä. Tämä sinulle tiedoksi.
Puutteessa et ole ollut, mutta kirjoittelustasi
päätellen puhut läpiä päähäsi.
Argumentit vuotaa, mutta ei minun.
Ei niin, inkontinenssivaivoja seuraa liiasta perseeseenpanemisesta. Sulle tarvii kaikki artikuloida ilmeisesti?
Missä kohtaa mun argumentoinnit muka vuotaa?
Ei niin mistään, toisin kuin erään tietämättömän...;p
sinä ollenkaan mitä tarkoitetaan inkontinenssivaivoilla? Nyt vaikuttaa pahasti siltä, että tiedät vain sanan. Voin kertoa sinulle sen tarkoittavan virtsanpidätyskyvyttö-
myyttä. Ne vaivat ei tule kertomastasi panotavasta. Minulle ei tarvitse artikuloida, mutta sinusta en mene takuuseen ja edelleen:
vuotaa ja pahasti;D
ollenkaan mitä inkontinenssivaiva tarkoittaa? Luulen nyt pahasti, että tiedät vain sanan.
Voin kertoa sinulle, että se tarkoittaa virtsan-
pidätyskyvyttömyyttä ja se ei tule siitä panotavasta jonka kerroit. Puhun nyt naisena, sitä en tiedä jos vaikka miehille käy niin.
Jospa sinulla on se vaiva?
Minulle ei tarvitse artikuloida, sinusta en ole
ollenkaan varma. Ja vielä: vuotaa ja pahasti, mutta ei minulla.
tarkoitin siis anaali-inkontinenssia tarkemmin määriteltynä.
No nyt pitäisi kaikki kertomani olla kohdallaan neiti viisastelija.
Tuo onkin kokonaan eri vaiva, onneksi ei vaivaa!
Kaikki kohdallasi kohdallaan herra vihainen?
En minä kyllä miestäni munan perusteella valitse
Niin...? Mustilla miehillä on myös yleensä kiharampi ja mustempi tukka. So...
Tää on vähän sama juttu kuin palstan naiset, jotka hehkuttivat viime keväänä turkkilaismiesten rakastelijan taitoja, kunnes joku linkitti Durexin tutkimuksen siitä, että turkkilaismiehet ovat Euroopan nopeimpia hommissaan ja tulevat keskimäärin 3 minuutissa. Sen jälkeen keskustelu tyrehtyi kummasti :D
niin vähään riittää tyytyminen.
No nämä tälläkin palstalla kirjoittelevat ovat suurilta osin niitä tyttöjä, jotka kyselevät Suosikissa Eki-sedältä "voiko spermaa nielemällä tulla raskaaksi?" ja sitten kirjoittelevat tänne ylistysviestejä ULUKOMAALAISISTA, kun joku Abbas on lomamatkalla kahden siiderin humalassa olevaa tyttöä tuikannut ja kyseinen tyttö on ensimmäistä kertaa nähnyt jonkun muun kuin isänsä pippelin.
En minä nyt suurta stressiä näiden tyttöjen jutuista ottaisi. Ei voi kauhalla vaatia, jos on lusikalla annettu -sanonta pätee kyllä useimpiin mokumorsioista, joita tunnen tai olen kaupungilla nähnyt.
Pitää suomipojan siirtyä mollaamaan sitten muunmaalaisia, että voi tuntea paremmuutta sänkypuuhissa edes turkkilaisten rinnallan, jos ei mustan miehen! :)
Anteeksi, mutta mistä sinä sen Turkin repäisit? Viiraako pahemminkin?
Ne, jotka täällä "vakuuttelevat, jopa räyhäävät", ovat leikkimielisiä provoilijoita.
Tietäähän sen jo "vanha Erkkikin", että tummilla miehillä on ISOmpaa tarjota.
Olet oikeassa myös tuosta lääkäreiden ja terveydenhoitoalalla työskentelevien tietämyksestä.
Tummia käy nimittäin melko, sanoisinko sankoin joukoin katkaisuhoidossa.
Sopivaksi katkaisun kohdaksi on laajojen tutkimusten, eli kyselyjen mukaan päädytty n. 25 cm häpyluusta mitattuna.
Ainoaksi ongelmaksi on muodostunut se, että lääkärikunnassa tuo käden tarkkuus ei ole kaikissa tapauksissa ollut kovinkaan tarkka.
on 0. Kyllä nyt on niin miehet kuin naisetkin saaneet purkaa paineita peniksen koosta. Kuka on kokeillut ja kuka ei ja se joka on, on tyytyväinen ja se joka ei ole, on kateellinen sille joka on saanut. Siinä on mollattu suomalaiset, mustat miehet ja turkkilaisetkin ovat taas saaneet osansa, niinkuin aina. Joku olisi jo valmis kastroimaankin osan porukkaa. Mikä ihmeen vimma on riidellä penisten koosta? Jokaisella miehellä on just sellainen kuin siihen kroppaan kuuluu. eiköhän perintötekijöilläkin ole jotain tekemistä asian kanssa. Tuskin isä jolla on ns.pieni saa poikaa jolla on halko housuissa. Naistenkin värkeillä on eroja. Kas kun niistä ei ole tehty viestiketjua. Siihen voisi osallistua kaikki miehet. Ja innoikkaimpina olisi varmasti sellaiset joilla on suurin kokemus erilaisista, sillä niitä riittää.
Ihan samaa mieltä. Tosin naisten vaginoista ei ole muuta legendaa kuin että aasialaisilla on pienin ja tiukin (mikäli ovat pienenpi kokoisia niin ei olle ihmekään) ja somaleilla se vasta pieni onkin kun on kurottu umpeen:(
Olihan täällä vähän samanlainen "vagina dialogi" mutta kuitenkin oikeassa suhteessa eläville mokuilijoille lienee ihan sama onko afrikkalaisilla isompi penis vai pieni tai onko aasialaisilla naisilla tiukka pimpsa vai löysä;D
En ainakaan koe tarpeekseni verissäpäin kirjoitella kummastakaan aiheesta eikä sinänsä ole kokemustakaan;D
Once black, you never go back ? Voi olla niinkin, mutta harvoille naisille kalun koko on nyt NIIN tärkeä asia. Hoh hoijaa....
Yhdenillan suhteista jos puhutaan , silloin voi ehkä ymmärtää että haluaa kestävän ja hyvinvarustetun mustan miehen. Sitä he todella ovat... Mutta jos nainen on vaikkapa hentoisen kokoinen niin silloin on jo kovasti kestämistä isossa kalussa, varsinkin jos mies on kaiken lisäksi isokoinen muutenkin, lihaksikas ja kovaotteinen.... Eipä ole helppoa pienellä naisella kestää sellaista, voi jopa käydä huonosti :(
Pimpasta vielä... yhdynnöissä se ei veny. Sen sijaan synnynnäisiä eroja on. Terveillä elintavoilla ja lantiojumpalla voi varmasti vaikuttaa asiaan. Sellaista legendaa oli jossain vaiheessa että kohtuutun aerobiccaaminen sen sijaan löystyttää emätintä.... (??!)
Synnyttäminen on tietysti asia erikseen ... Luulisi ihan järjellä ajateltuna että esimerkiksi viiden lapsen synnyttäminen alateitse JOTENKIN vaikuttaa ja tekee muutoksia. Mutta aina voi alapäätä treenata.
Tässäpä oli siis joitain kannaottoja tähän varsin sivistyneeseen ja syvälliseen keskustelunaiheeseen :)
viitsisittekö selvittää, mihin fysiologiseen faktaan perustuu tuo mustan miehen kestäminen?
viimeksi kun täällä kehuttiin turkkilaismiesten rakastelutaitoja, niin joku linkitti tänne Durexin tutkimuksen, jonka mukaan turkkilaismiesten kestävyys on 3 minuutillaan euroopan huonoin. sen jälkeen keskustelu tyrehtyi naispuolisten ylistäjien hiljennyttyä.
onko tämä nyt sitä samanlaista kestävyyttä?
Kysy edelliseltä vaan, minulla ei ole mitään tietoa, kyseessä on valkoisen miehen tai naisen keksimä legenda, jotta saavat taas tapella;D
...edellämainittuja, mustaa miestä ja turkkilaista, molempia kerran kokeilleena, totean vain että kestävyydessä ei mitään eroja suomalaisiin verrattuna, eniten ko. asiaan taitaa vaikuttaa se tosiasia että kuinka puutteessa on.
Täällä on fiksuja kommentteja ja TODELLA ääliömäisiä kannaottoja. Fiksut ihmiset näköjään painottavat muita asioita kuin kalun kokoa - ja ne typerät tyypit sitten halventavat toisia ihmisiä, kuka milläkin tavoin (esim. leimaavat riittämättömiksi, huonoiksi rakastajiksi, huoriksi, löysiksi jne.)
Kumpaan ryhmään sinä kuulut? :)
Jos puhutaan hyvästä seksistä, niin fiksut ihmiset saavat sitä varmasti paljon enemmän kuin tyhmät... hyvä seksi on kaikkea muuta kuin senttipeliä, ja sitä eivät kaikki ymmärrä.
P.S. Tyhmä saa olla, muttei ilkeä. Ilkeiden ihmisten mielipiteistä ei kannata välittää.
Iihii, kellä on paremmat tissit, keillä on tiukempi tavara... hihii, jännää...
Tässä sitten vaihteeksi faktaa. Pyydä jotain englanninkielentaitoista kääntämään se sinulle, koska tuskin osaat kieltä.
"Most people imagine that a tall, husky man will usually have a large penis, but this is not so at all. The distinguished American researchers Masters and Johnson measured the penile lengths of over 300 men. The largest organ (measuring 14 cm, or 5 ½" in the flaccid state) belonged to a slim man who was only 5' 7" tall; the smallest (measuring 6cm, or 2 ¼") belonged to a fairly heavily built man of 5' 11".
It's also worth pointing out that there is no correlation between penile size and race."
"Written by Dr David Delvin, GP and family planning specialist and Christine Webber, psychotherapist"
http://www.netdoctor.co.uk/sex_relationships/facts/penissize.htm
Olipa hyvä tutkimus. 300 miehen penikset mitattiin ja sillä, että lyhyellä miehellä oli iso lepotilassa ja yhdellä keskipituisella (5´11 = 180cm) 6 cm lepotilassa, pystyy päättelemään, että keskipituus ei vaikuta peniksen keskipituuteen :) Tämähän kuulostaa ihan palstan tyttöjen logiikalta. Olivatkohan tutkimuksen tekijät lyhyitä miehiä?
Sinänsä on myös mielenkiintoista, että puhutaan lepotilasta, vaikka varsin hyvin tiedetään, että lepotilan koko ei ole suoraan verrannollinen erektion kokoon ja lepotilan koko vaihtelee ulkoilman mukaan. Eikä lepotilan koko käsittääkseni ole miehuuden merkki, pikemminkin erektiokoko.
Kerrassaan mielenkiintoinen aihe. Olen kyllä kuullut tutkimuksia siitäkin, että peniksen koko on laajalla otannalla verrannollinen muiden raajojen kokoon.
"Sinänsä on myös mielenkiintoista, että puhutaan lepotilasta, vaikka varsin hyvin tiedetään, että lepotilan koko ei ole suoraan verrannollinen erektion kokoon ja lepotilan koko vaihtelee ulkoilman mukaan. Eikä lepotilan koko käsittääkseni ole miehuuden merkki, pikemminkin erektiokoko. "
Ja sitten tiedetään, että erektiotiloissa ei ole juurikaan suuria eroja. Mutta olet varmasti oikeassa, tutkijat olivat lyhyitä monessakin mielessä, etenkin raajojensa suhteen, ja väärensivät tutkimuksen oman uransa vaarantaen, jotta voivat näyttää sitä naisille ja iskeä paremmin beibejä paikallisessa baarissa.
On puheenaiheet vähissä kun kalun koosta ja pimpasta pitää puhua kesähelteillä !
No ehkä se kuuluukin asiaa. Puhutaan sitten. Hehe.
Mitä luultavammin mustalla miehellä on isompi kuin valkoisella. Mahdollisesti aasialaisen suvun edustajilla on pienempi kuin suomalaisilla.
Se onkin huvittavaa että he eivät saa kritiikkiä miehiltä eivätkä kiinnostusta naisilta :)
Ihannetilanteessa varmaan hyvinvarustettu mies kohtaa "tiukan" naisen. Siinä riittää sitten kitkaa ja kutkaa vuosiksi.
Seksi on kuitenkin vain yksi osa-alue parisuhteessa, ja sen tuskaisimman ja ihanimman intohimon haihtuessa ei paljon jää jäljelle jos koko suhde on rakennettu pääasiassa fyysiselle puolelle.
Lestadiolaisnaiset synnyttävät useita lapsia peräkanaa, kymmenen lasta on ihan normaali määrä siellä. Tuskin siinä mietitään että voi voi kun emätin löystyy noin monessa synnytyksessä ! Heillä elämän arvot ovat muualla, ja vaikka uskonto heillä olisi miten valheellista tahansa niin samaan parisuhteen kunniottamiseen voisi ehkä jokunen tämänkin palstan lukijoita pyrkiä ?
Kesällä hormonit hyrräävät ja kalu on naisilla mielessä, mikäs siinä. Miehet kuitenkin tietävät kokemuksestaan että taidot ne ratkaisee eikä koko. Ja että ihanin Suomi-nainen tai muunmaalainen ihana "mustikka" on parasta silloin kun rakastaa ja nainen on hellä ja ymmärtäväinen. Koolla ei olekaan enää silloin paljon väliä kummallekaan.
kommentti. Olet oikeassa, että hyvän parisuhteen
perusta on muussa kuin seksissä.
Hellikäämme kumppaniamme, niin kesästä 2006 tulee
varmasti hyvä!