Mikä on minimi hinta tatskalle? Ja missä päin Suomee semmosen saa? Itelläni on pieni tatska ja se makso 50e. Kävin kysymässä muutamasta paikasta mut siel pyydettiin samaisesta kuviosta 70-80e. Aika kallis mun mielestä 2,5x 3cm kuvasta
Edullisin tatska?
EyeOfHorus
4972
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tätäkin keskustelua on muistaakseni joskus aikaisemmin käyty.
No Turussa ainakin minimi hinta joissain paikoissa olisi 40euroa. Muistaakseni joskus ollut jopa jotain 30euroa...
Minä kävin ottamassa his master tattoossa kuvani ja sain sen 50e:lla. Se on noin kämmenen kokoinen. Myös kaverini sai alaselkään (melkein koko alaselän peittävän) tribaalin 170e:lla. Mutta hinnat vaihtelevat. Kysele, niin sittenhän siihen tulee selko. Ja myös kuvan pienet yksityiskohdat määräävät omalta osaltaan tatuoinnin hinnan.
maksoi Porissa 20euroa. Se on tollanen musta tribali sormus tossa peukku varpaassa. Kuva on todella selkeä (ei haalistunut eikä suttuinen) ja erittäin ammattitaitoinen tekijä sen teki!
tatuoinneissa on aina lähtöhinta sellaset 50-60 euroa vaikka kävisit ottamassa ihoon vain ihan pienen pisteen