Hammastahnojen gallup

Kertokaapa ihan yleisesti mitä hammastanhaa
A. ootte eniten käyttäny?
B. Mihin ootte ollu täysin tyytymättömiä?
C. Mistä piditte eniten ja miksi?
Omalta osaltani voin sanoa,että a.pepsodentia,b.halpiksiin... ja c. theramedin xxxresh lemon mint
61053
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

A. Pepsodentiä (usein vihreä xylitol), lapsuudessa Elmexiä.
B. Jokin Pirkka-tahna maistui Stimorol-purkalle... ei ollut kovin hyvä, en ole myöskään Oxygenol- tai Colgate-miehiä. Saa se Elmexkin nykyisin jäädä hyllyyn.
C. Olen pitänyt eniten Pepsodentin vihreästä xylitolista ja sitä usein käytänkin, myös se sininen "perus-fluor" on ok.

Äänestä

A. Elmexiä
B. Kaikkiin muihin
C. Vihreästä Elmixistä pidän siksi, että se mielestäni pesee parhaiten puhtaaksi ja antaa parhaimman suojan ienrajoille, joissa minulla on hammaskiilteen kulumia urheilujuomien käytön takia

Äänestä

a) ja C) Pirkka-hammastahna on parasta! Se siniturkoosivalkoinen tuubi. Maistuu hyvälle, vaahtoaa kunnolla, ei tahri tuubia ja on edullista.

b) Joku "merkkitahna" se oli, ihan kamalaa valkoista tatinaa, joka maistui pahalle eikä vaahdonnut kunnolla. Toinen oli sellainen tahna, jossa oli jotain rakeita mukana. Hyi yök!

Äänestä

Teelak´ia ja jos se on loppu jostain kaupasta valitsen elmeks´in

Äänestä

A. Elmexiä käytän
B. Golgaten hammastahnoista en pidä
C. Elmex on parasta.

Elmex vahvistaa hammasliikettä.Ihan säännöllisessä käytössä on ja tulee olemaan hautaan saakka ellei sitten tarvi mummona jotain erikois proteesi hammastahnoja.

Äänestä

A. Eniten oon käyttäny Pepsodenttia
B. Pepsodenttiin ja Golgateen
C. Vuosi sitten löysin Tand -merkkisen ja siitä olen pitänyt eniten. Ei sisällä natrium laurul sulfatea, joka tekee suuhun kipeitä rakkuloita eikä triklosaania, joka on ympäristömyrkky

Äänestä

Kommentoi aloitusta


itse kiinnostunut kirjoitti:

Kertokaapa ihan yleisesti mitä hammastanhaa
A. ootte eniten käyttäny?
B. Mihin ootte ollu täysin tyytymättömiä?
C. Mistä piditte eniten ja miksi?
Omalta osaltani voin sanoa,että a.pepsodentia,b.halpiksiin... ja c. theramedin xxxresh lemon mint

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu