Kakkosena oon

Olen tehnyt syntiä..auttakaa kanssasisaret.. mitä teen?
Olen vikitellyt itselleni varatun miehen..suhde on kestänyt jo joitakin kuukausia. En saa tarpeekseni miehestä.
Tapasin hänet töiden kautta ja tiesin, että hän on menossa naimisiin. Eräässä työtilaisuudessa iskin hänet itselleni.
Sen jälkeen olemme harrastaneet seksiä säännöllisesti jopa heidän yhteisessä kodissa..heidän tulevassa aviovuoteessaan.
Soitin jopa kihlatulle (tosin olin juovuksissa) ja kerroin, että miehesi pettää.. sen jälkeenkin olemme viettäneet miehen kanssa aikaa yhdessä.. nautimme toistemme seurasta..aika usein olemme kuitenkin kännissä..
Olenko epänormaali kun haluan tätä varattua miestä? Olenko pelkkä pano..vai onko tässä muutakin? Pitäsikö unohtaa ja olla pelkkä kaveri?
152483
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

se mies! Ei mitään suhdetta toisen oman kanssa, ei edes kaveruutta enään.Ja pää selvänä.

Äänestä

"Olenko pelkkä pano"

Mietis nyt vähän... mies kihloissa, siis tehnyt avioliittolupauksen kihlatulleen joka et siis ole sinä. Ja sitten hässii ympäriinsä, eli sinun kanssasi.

Minkälaisen miehen luulisit saavasi itsellesi jos tämän avioliittolupauksen toiselle tehneen itsellesi ottaisit... voisitko olla hetkeäkään vakuuttunut siitä, että hän sinut saatuaan (tai sinä hänet saatuasi, miten vain) olisi uskollinen sinulle kun ei näytä voivan olla kihlatulleenkaan.

En niinkään ole huolestunut sinusta ja miehestä joka kykenee tuollaiseen, vaan pikemminkin siitä hänen kihlatustaan... toivon että hänen silmät avautuvat ennen papin aamenta, siinä säästyy monta kyyneltä nuorikolta.

Vielä on pitkä ja kivinen taival sinullakin tallattavana ihmissuhteissasi jos tuolta pohjalta niitä hoitelet...

Äänestä

Taidat olla aivoton ja naivi
Luuetko todella, että mies haluaa sinut, jos kerta naimisiin on menossa. Seksiä ja viihdykettä se hakee. Sinunkaltaisia on niin helppo höynäyttää

Äänestä

tässä yksi kanssa sisar sinulle.Itse ollut melkein samanlaisessa tilanteessa ja nautin siitä niin helvetisti!
Kaikki se jännitys ja huuma mitä vain voi tullakaan tällaisen varatun miehen mukana niin lisää vaan mielenkiintoa.

Pisteet sulle siskoseni siitä että pääsit harrastamaan seksiä heidän yhteisessä "tulevassa" aviovuoteessa.Se varmasti tuo lisää potkua ja mielenkiintoa koko juttuun.Itseltäni tuo jäi harmi vaan kokematta.

Ajatellaan kumminkin niin että ne ykköset ovat aika naiiveja loppupeleissä.Avaisivat ne silmäläppänsä ja katsoisivat vähän enemmän sivuillensa ja jättäisivät sen pitsin nypläämisen vähemmälle, niin voisivat huomatakin mitä oikein heidän ukkonsa puuhaavat.

Sinuna jatkaisin suhdetta olit sitten pano tai syvempikin juttu tälle miehelle.Kerran täällä vaan eletään!

Äänestä
  • tommosia narttuja on kiva panna perseeseen. jeah!
    ei haittaa vaikka sattuu =D

    Äänestä

  • eläin (M) kirjoitti:

    tommosia narttuja on kiva panna perseeseen. jeah!
    ei haittaa vaikka sattuu =D

    mun kultako se siellä murisee :DD

    Äänestä

että naiset ovat eläimiä

Äänestä
  • kuullostaa hyvältä mutta pientä vinoilua sanomisessasi.Miehissähän ei ole koskaan mitään vikaa.Heti kun nainen himoitsee varattua niin haukutaan ties miksi.

    meilläkin on oikeus nauttia hyvästä seksistä.paskat siitä jos sitä saa varatulta!!Anyway..nyt on kesä ja lupa nauttia!

    Äänestä

Anna tunteidesi päättää... niin minäkin tein kun ryhdyin "suhteeseen" varatun miehen kanssa (hän on naimisissa)
Työpaikalla mekin tapasimme.
Olemme tapailleet kohta kuukauden verran ja vietämme yhdessä aikaa myös ilman seksiä.

Äänestä

En ymmärrä teitä itsekkäitä keskenkasvuisia tyttöjä. Miksi pitää mennä sörkkimään toisten onnea. Eikö vapaita miehiä ole tarpeeksi markkinoilla? Minuun mieheeni ei ainakaan kuka suttura koske ja jos koskee niin molemmat saa kyytiä.

Äänestä
  • miehesi viettää kiihkeitä öitä minun sängyssäni...
    Pitäkää "ykköset" parempaa huolta äijistänne niin ei tarvitse täällä vinkua!

    Äänestä

  • juuri sinun kirjoitti:

    miehesi viettää kiihkeitä öitä minun sängyssäni...
    Pitäkää "ykköset" parempaa huolta äijistänne niin ei tarvitse täällä vinkua!

    Sinun kaltaiset eivät pääse mun ja mun kullan väliin. mies saa minulta kaiken ja hän jumaloi vain minua.

    Äänestä

  • juuri sinun kirjoitti:

    miehesi viettää kiihkeitä öitä minun sängyssäni...
    Pitäkää "ykköset" parempaa huolta äijistänne niin ei tarvitse täällä vinkua!

    Kyllä se syy pettämiseen löytyy ihan sieltä miehen pääkopasta, joten turha tulla sanomaan että "pitäkää ykköset parempaa huolta äijistänne niin ei tarvitse täällä vinkua!".

    Samaa voisi sanoa teille kakkosillekin. Jos TE kerran olette niiiiin ihania ja miehet teitä rakastavat, niin minkäköhän takia ne miehet sitten vielä kotonaan asuvat? Enpä usko, että heitä kukaan siihen pakottaa, ja jos vaimot kerran olisivat niin kamalia eikä rakkautta enää löydy, niin eiköhän se mies olisi lähtenyt jo kauan sitten.

    Älkää naiset syytelkö toisianne, vaan siirtäkää katseenne siihen oikeaan syypukkiin, eli pettävään osapuoleen.

    Äänestä

  • ... hmm, ei kai se mies kovin onnellinen ole jos täytyy muualta hakea läheisyyttä ja ymmärrystä.
    Terv: "kakkonen" jolla suhde naimisissa olevaan mieheen

    Äänestä

Minulla oli joitakin kuukausia suhde miehen kanssa, joka on naimisissa ja jolla on perhe...maailman mahtavinta seksiä ja hauskaa aikaa yhdessä...En halunnut miehen jättävän vaimoaan, enkä halunnut aloittaa suhdetta hänen kanssaan vakavasti...Meillä oli kuitenkin kummallakin tunteet pelissä, mutta minä päätin sitten lopettaa suhteen ja kyllähän mies tästä pettyi ja jäi kaipaamaan, mutta se menee häneltä ohi, kuten minultakin...

Tosiasia on että näistä avioliiton ulkopuolisista suhteista ei tule vakavaa yleensä...ne perustuvat petokseen ja vääryyteen ja ne loppuvat aikanaan. Toinen nainen ei koskaan tule ensimmäisenä. Hänen takiaan ei vaimoa jätetä.Tee mitä teet, mutta hyväksy tosiasia että hän ei eroa vaimostaan. Se voi olla hauskaa ilmankin tulevaisuutta(teillä kahdella)...pikaromanssi...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


No Huh.. kirjoitti:

Olen tehnyt syntiä..auttakaa kanssasisaret.. mitä teen?
Olen vikitellyt itselleni varatun miehen..suhde on kestänyt jo joitakin kuukausia. En saa tarpeekseni miehestä.
Tapasin hänet töiden kautta ja tiesin, että hän on menossa naimisiin. Eräässä työtilaisuudessa iskin hänet itselleni.
Sen jälkeen olemme harrastaneet seksiä säännöllisesti jopa heidän yhteisessä kodissa..heidän tulevassa aviovuoteessaan.
Soitin jopa kihlatulle (tosin olin juovuksissa) ja kerroin, että miehesi pettää.. sen jälkeenkin olemme viettäneet miehen kanssa aikaa yhdessä.. nautimme toistemme seurasta..aika usein olemme kuitenkin kännissä..
Olenko epänormaali kun haluan tätä varattua miestä? Olenko pelkkä pano..vai onko tässä muutakin? Pitäsikö unohtaa ja olla pelkkä kaveri?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu