Meikkisieni-ongelma!

Levitän meikkivoidetta meikkisienellä, mutta uusi sieni "imee" aina kaiken meikkivoiteen eikä iholle tule mitään. Mikä auttaisi?
51975
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ainahan se uusi sieni alussa tahtoo imeä sitä meikkivoidetta. Itse sain neuvoksi, että laittaa meikkivoidetta ensin kädenselkään ja siitä levittää sienellä naamaan. Mielestäni tällä tavoin sieni imee vähemmän kuin laittamalla purkista suoraan sieneen.

Äänestä

Kastele sieni ensin vedessä ja puserra oikein hyvin.

Ei ime meikkivoidetta, mutta liukuu paremmin iholla.

Äänestä

ja hyvä tulee. Lisään meikkivoiteeseen vielä pisaran kosteusvoidetta, jolloin lopputuloksesta tulee siisti ja luonnollinen.

Äänestä
  • minä levitän sormin ja viimeistelen sienellä eli käytän sientä ikään kuin levittimenä. Minulle toimii parhaiten näin ja saan tasaisimman lopputuloksen.

    Äänestä

Omasta mielestäni meikkivoiteen levittämällä sormin saa varmimmin parhaimman tuloksen. Sienen käyttäminen on tekniikkalaji ja vaatii harjoitusta. Kannattaa myös muistaa, että meikkisieni on sopiva bakteerien kasvualusta.. Eli meikkisieni pitäisi pestä aina joka käyttökerran jälkeen ja vaihtaa usein.
No jokainenhan meikkaa tyylillään, mutta itse koen sormilla levittämisen vaivattomimmaksi:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


..... kirjoitti:

Levitän meikkivoidetta meikkisienellä, mutta uusi sieni "imee" aina kaiken meikkivoiteen eikä iholle tule mitään. Mikä auttaisi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu