Miksi joka toisella vastaan tulevalla muijalla on tämä yli typerä yhdistelmä :lyhyt farkkuhame ja yököt mustat kalsarien näköset legginsit mitkä lie siellä alla kera tennareiden tai ballerina tossujen...muotia tai ei niin se on karseen näköstä!Hyi!Jättäkää ihmeessä ne kalsarit kotiin...jos ei hametta voi käyttää ilman tökeröjä pöksyjä niin käyttäkää sit housuja!
miksi miksi!?
yök!yök!ja yök!!!
6497
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
En ole nähnyt yhtään kuvailemasi kaltaista vastaantulijaa.
Näin kyllä yhden mieleenpainuvan tällä viikolla: melko lyhyt, 25 kiloa ylipainoinen rouva (ikää on vaikea sanoa, ehkä 20 ja 50 välillä...), sysimusta lyhyt tukka, isot mustat aurinkolasit, niukka musta toppi, minifarkkuhame, paksupohjaiset tennarimalliset kengät ja musta-valko-poikkiraitaiset sukat polvien yläpuolelle. En ollut ainoa, joka jäi tuota ohikulkijaa katseellaan seuraamaan...
noita nyt näkee ympäri suomea,viimeksi eilen vaasassa parin tunnin aikana noin 5-6 naista käveli vastaan tuo kuvailemani yhdistelmä yllä. Minusta se vaan on tökerön näköistä.=/
Minihame ja varsinkin nämä erityisen lyhyet minihameet jotka ei paljon vyöstä eroa, näyttävät helposti halvoilta ja huoramaisilta jos jalat ovat ihan paljaat, ja varsinkin jos yläosa on niukka (ja nyt on kuuma, joten niukka yläosa on ainoa missä pystyy olemaan jos ei halua hikoilla kuin sika).
Pukemalla legginsit hameen alle vaikutelma ei ole niin horahtavat, ja voi istuakin ilman että koko kaupunki näkee minkälaiset kukalliset tai raidalliset alushousut on jalassa :D
Mun mielestä toi on tosi kivan näköinen tyyli. Käytin itse jo viime kesänä, tänä kesänä en ole vielä laittanut legginsejä jalkaan koska tuntuu että niitä on jo vähän liikaa liikenteessä.
yhdyn tähän viestiin. kyllä legginsit ja minari on hyvännäköinen yhdistelmä, ja tosi käytännöllinen. just ettei ole liian paljastava näky kaupungilla, ja muutenki on kätevä esim. jos sääret ei ole vielä kovin ruskettuneet tai niin hyvässä kunnossa että kehtais olla ilman legginssejä.
Juu, eihän tuo kivan näköistä ole. Mutta vielä kamalampaa näin tänään: teinityttö, jolla päällään meleeratunharmaa t-paita, haaleanbeiget sortsit joiden alla taas meleraatunharmaat leggingsit. Siis kamalaa oli sortsien ja leggingsien yhdistelmä sekä harmaa-beige-harmaa-väriyhdistely. Ei ne nuoret osaa.
Kyllä minä tiedän paljon tyylikkäästi pukeutuvia nuoria ja myös tyylittömästi pukeutuvia keski-ikäisiä. Niitä löytyy kyllä moneen lähtöön.