Mulla on pitkä OTSA (kasvot pitkät ja kapeat), joten millaiset hiukset mulle sopis parhaiten? Tällä hetkellä hiukset on pitkät ja kerrostetut, jakaus on sivulla. Oon miettinyt sellaista vinoa otsista, joka menee kivasti sivulle (kaikki kyl tietää mitä tarkoitan).. Sopisiko? Etuhiukset on kyllä tosi ohuet, kun ovat katkeilleet niin pahasti. Miten muuten saisin hiusten katkeilun loppumaan? Hiukset on tosi hauraat ja venyvät, joten en uskalla värjätä vaikka tarvetta ois. Hiukseni ovat vaaleat.
Millainen hiusmalli?
pitkäpää
1392
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
ainakin kuvauksesi perusteella kuvittelis että sulle vois passata hyvinki sellane vino otsis. kokeile ihmeessä, sehän kasvaa sitäpaitsi aika nopeeta taas pitkäks ja etuhiukset saa kammattua poiski, nostettua vaikka ylös pinneillä, jos et tykkääkkää:)
hauraudesta en kyllä osaa sanoa muuta kuin että älä rasita hiuksiasi liikaa, esim. että kuivaat ne aina föönillä, kiharrat/suoristat ym. tai harjaat märkinä tai pidät aina pompulaa tai muuta vastaavaa..