viikon kohokohta

on kun tulen lauantaina ravintolasta kotiin ja pistän pokepätkän pyöriin ja ammun viikon säästämäni lastin WC-paperille. Tätä on jatkunut jo 15 vuotta.
3556
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tuottaako viikon panttaaminen erityistä tyydytystä sinulle? Itse en mitenkään voi viikkoa pidätellä? Pistä vaan elämä risaiseksi ja ruiki joka päivä, vaikka aamuin ja illoin niin pysyy mieli virkeänä

Äänestä

Joo on meitä moneen junaan, tsemppiä jatkoon vaan sullekin! Toivottavasti löydät edes jonain lauantai-iltana vosun kaupungilta niin voi sihdata sen lastin johonkin ihan muuhun kuin paperipalaseen :D

Äänestä

Näinhän se on, monella muullakin. Eikä muutosta tilanteeseen ole odotettavissa. Mutta meneehän se niinkin. Tää ny menee vaikka päällään seisten.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


zinqqu kirjoitti:

on kun tulen lauantaina ravintolasta kotiin ja pistän pokepätkän pyöriin ja ammun viikon säästämäni lastin WC-paperille. Tätä on jatkunut jo 15 vuotta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu