olimme onnellisia puoli vuotta, hän halusi olla kanssani aina lähellä ja soitteli, viestitteli töihin jne..Olen 8kk sitten eronnut..ja rakastuimme toisiimme pian eron jälkeen, tapailimme aluksi salaa..mutta se tuli näytille kaikille..ja se oli elämäni ihanaa aikaa..me vain sovittiin yhteen kuin kuu ja taivas..
nyt olen raskaaksi..ja hän erosi juuri minusta..sanoi ettei halua olla kanssani, ettei pysty kun olen vasta eronnut ja hän tuntee entiseni hyvin..hän ei halua lasta..hän ei halua ehkä olla edes kaveri..hän muuttui viikossa ihan eri-ihmiseksi..kysyi johtuuko se minusta..ja sanoi että ei..hänelle suhde oli tärkeä ja seksi ei ollut seksiä vaan se oli enemmän..mutta hän ei halua minua..en ymmärrä???mitä teen?
Olen ihan yksin ja lapsen tappajaksi minusta ei ole..en tapa tätä lasta..se on ainoa iloni.en jaksa edes elää..en ymmärrä miksi mie ei halua olla minun kanssa, vaikka aluksi hän hyväksyi tämän ja nyt ei..
nyt olen raskaaksi..ja hän erosi juuri minusta..sanoi ettei halua olla kanssani, ettei pysty kun olen vasta eronnut ja hän tuntee entiseni hyvin..hän ei halua lasta..hän ei halua ehkä olla edes kaveri..hän muuttui viikossa ihan eri-ihmiseksi..kysyi johtuuko se minusta..ja sanoi että ei..hänelle suhde oli tärkeä ja seksi ei ollut seksiä vaan se oli enemmän..mutta hän ei halua minua..en ymmärrä???mitä teen?
Olen ihan yksin ja lapsen tappajaksi minusta ei ole..en tapa tätä lasta..se on ainoa iloni.en jaksa edes elää..en ymmärrä miksi mie ei halua olla minun kanssa, vaikka aluksi hän hyväksyi tämän ja nyt ei..
Vastaukset 5
Vanhimmat
että kävi niin. Ehkä se mies säikähti, kun kuuli, että olet raskaana, lapsesta on kuitenkin iso vastuu. Voi olla, että hän muuttaa mielensä vielä, kunhan on sulatellut asiaa mielessään hetken tai sitten ei, mutta jokatapauksessa suosittelen, että pidät ainakin lapsen, kun kerran puhuit, että sinusta ei ole abortin tekijäksi. Abortti on iso asia ja herkimmille ihmisille siitä voi tulla mielenterveysongelmia, kun tekee abortin. Kyllä se ajan kanssa helpottaa ja tilanne selkiintyy. Lapsesta tulee ainakin paljon iloa ja se tuntuu mahtavalta kun on oma lapsi sitten varmasti. -nauti raskaudesta ja kesästä ja yritä ajatella valoisia ajatuksia, eläämäähän tämä vain on. Voimia ja jaksamista Sinulle.
Ei se vielä mikään lapsi ole. Ihan rauhassa vaan menet tekemään sen abortin. Se on vasta joku alkio. Sitten kun sulla on lapsi niin tuskin kukaan sua enää huolii. Monet miehet kun välttelee yh-äitejä... Kai se mies käytti kortsuja ja sä söit vielä pillereitä päälle? Abortin voi muuten tehdä pillerillä ekan parin kuukauden aikana.
Älä tuollaisia ota tosissas, jos sä ite haluat lapsen ni varmana tuut katumaan loppuelämäs jos nyt meet aborttiin!! Se 'joku alkio' on kuitenki sun tuleva lapses!
Voin sanoo kokemuksesta, ku ex-ukko uhkas jättää jollen menis aborttiin, eka meinasinki mutta sit tulin järkiini ja päätin että antaa paskan mennä, enkä todellaka sen takia lastani murhaa!
Eikä ole muuten miehistäkään tän takia pulaa ollu ex-ukosta eroomisen jälkeen...kyllä mies kuule hyväksyy sulla vaikka liudan lapsia jos se susta ihan tosissaan tykkää! ;) Jokka välttelee sua lapsen takia on vääränlaisia sulle eli ansaitset parempaa!
ja minua hirvitti se että yksi henkilö täällä sanoi, että tee ihmeessä abortti ja yh-äitejä kukaan mies ei halua..anteeksi nyt vain, mutta en halua miehiä....en halua enää yhtään miestä!!!!!!
jos haluan miehen haluan tämän rakkaan, joka hylkäsi minut..mutta en ehkä enää häntäkään, en luota yhteenkään mieheen..pärjään yksinkin.
joskus tuntuu että ehkä hän tosiaan pelästyi, mutta kun puhuimme hän oli niin ilkeä, hän sanoi ettei halua lasta, ettei halua olla minun kanssa..ei halua yhteistä tulevaisuutta..vaikka ennen sitä hän sanoi toisin..en vain sitä ymmärrä mikä sai hänet ajattelemaan näin..joskus tunnen sisällä että hän tulee takaisin..en tiedä miksi ajattelen..jotenkin on sellainen tunne..että hän katuu jossain vaiheessa, mutta taas pelkään jos hän ei kadukkaan.
En tee aborttia..en tapa viatonta ihmistä, joka ei ole tehnyt minulle pahaa..rakastan tätä lasta lopun elämäni ja kukaan mies ei sitä pilaa!!!!!
Jos haluat olla rassukka yh-äiti niin siitä sitten vaan. Toivottavasti se ei synny kehitysvammaisena, kuolleena, AD/HD:na, hulluna...jne.. Toivottavasti tällä sun ns. rakkaalla on hyvät geenit. Tietty jos mies on vielä suht nuori, niin ei hän halua pilata sitä nuoruuttaan lapsella ja olla kahlittuna siihen yhteen ja samaan naiseen.