E-pillereiden syönti ilman menkkoja

Mitä ihmettä! Oon syöny noin neljä vuotta pillereitä (oon 20v), ja ensimmäistä kertaa jatkoin seuraavan laatan syömistä heti edellisen perää. Pari päivää meni ok, mut heti ku olin mieheni kans yhdynnäs, niin alko tulee verta ihan niinku olis ollu menkat. Se kesti kaks viikkoo, et oli ns. menkat koko ajan. (aivan hirveetä...)
Nyt ollu pari päivää taas ok, mut tänää tuli taas vähä verta. Mitä tää oikee tarkottaa???
Menikö kroppa vaa sekasin siittä et jatkoin pillereitä putkee, vai mikä mättää... Käytän mercilon-pillereitä.
Jos joku tietää jotai, ni olisin todella helpottunu.Kiitos.
6451
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Olisikohan niin, että Mercilonien hormonipitoisuus on sinulle liian alhainen putkeen syömistä ajatellen... Jos ennen on toiminut hyvin, niin kannattaa ehkä jatkossa tyytyä vain sen yhden laatan syömiseen kerrallaan tai vaihtaa merkkiä. Ei tuossa mitään epänormaalia käsittääkseni ole, tosin voithan vielä varmistaa lääkäriltä jos asia vaivaa.

Äänestä
  • Kiitos kun vastasit. Voi olla kyllä niin että ehkä se johtu vaa siittä että se hormonipitoisuus on liian alhainen. Menin vaa niin paniikkii ku menkat vaa kestää ja kestää.

    Äänestä

Hei!

Voi olla myös että sinulle on tullut vain tiputus vuotoa jota esiintyy e-pillereitä syödessä. Itselle käynyt ihan samoin.

Äänestä

Syödäänkö niitä jatkuvasti, ilman menkka taukoa????

Äänestä
  • Oon käyttäny neljä vuotta pillereitä,ja nyt oli eka kerta ku yritin jättää menkat pitämättä. Mut ei sit onnistunu... Taidan vaihtaa pilleri merkkii.

    Äänestä

  • oon käsittäny et pillereitä voi joskus syödä putkeen ettei menkkoja tuu esim. jonku matkan takia yms.. mutta ei monesti,eikä huvikseen!! olikohan sulla nyt hyvä syy?!?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämätön1112 kirjoitti:

Mitä ihmettä! Oon syöny noin neljä vuotta pillereitä (oon 20v), ja ensimmäistä kertaa jatkoin seuraavan laatan syömistä heti edellisen perää. Pari päivää meni ok, mut heti ku olin mieheni kans yhdynnäs, niin alko tulee verta ihan niinku olis ollu menkat. Se kesti kaks viikkoo, et oli ns. menkat koko ajan. (aivan hirveetä...)
Nyt ollu pari päivää taas ok, mut tänää tuli taas vähä verta. Mitä tää oikee tarkottaa???
Menikö kroppa vaa sekasin siittä et jatkoin pillereitä putkee, vai mikä mättää... Käytän mercilon-pillereitä.
Jos joku tietää jotai, ni olisin todella helpottunu.Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu