Olen käyttänyt musiikkitiedostojen konvertoimiseen ja levyjen rippaamiseen loistavaa DB poweramp-ohjelmaa, mutta nyt se on ruvennut maksulliseksi. Mistä löytyisi vastaavanlainen, helppokäyttöinen ja ilmainen ohjelma? Googlasin ja kyllähän noita löytyy, mutta kun ei tiedä onko ne mistään kotoisin. Löytyykö kokemuksia ja suosituksia tämän foorumin käyttäjiltä? Kiitti jo etukäteen kaikista vastauksista!
Music converter
Motherlovebone
4422
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
käyttämästä ko. ohjelman viimeistä ilmaisversiota (10.0?), jonka saat ilmeisesti esim. tuolta, jos itselläsi ei asennustiedostoa ole tallella
http://www.netzwelt.de/software/4181-db-poweramp-music-converter.html
Enpä tiennytkään että ohjelmasta on erillinen freeware-versiokin (ennen käyttämäni versio oli myös alkujaan ilmainen), aivan loistavaa! Kiitos sinulle vinkistä!
Ei ole harvinaista se, että alunperin ilmaiseksi tarjotut ohjelmat jossain vaiheessa muutetaan maksullisiksi, kun käyttäjäkunta on saatu kasvatettua suureksi. Nuo aiemmat ilmaisversiot yleensä kuitenkin ovat tuonkin jälkeen ilmaiseksi käytettävissä ja netistä ladattavissa, mutta yleensä ei enää ko. ohjelman kotisivuilla, vaan jossain muualla ja tavallisesti ilmaisversion kehittäminen päättyy siihen, joten kannattaa hyväksi kokemistaan ohjelmista pitää ne ladatut asennustiedostot tallella, ei tarvitse netistä etsimiseen aikaa siten käyttää, jos tarvetta uudelleenasennukselle tulee.
http://www.apple.com/fi/itunes/
Maksuton ja toimii.