uskomatonta!

että vielä nykyään jotkut pukeutuu tuulipukuun!
ihastuin tässä yhteen ihan ok oloseen poikaan ja
kaikki ois muuten hyvin, mutta sen pukeutuminen on karseeta! tuulipukuja, pipo päässä ja muutenkin tyylitöntä. Eikö miehillä ole tyylitajua?? Ei oikein iskenyt..:(
51100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Toimii se toisinkin päin. Semmonen kermanvärinen villakangastakki, joku käsilaukku missä on niitä ärsyttäviä ruutuja ja yhteensopiva ruutukaulahuivi ja mustat housut. Lisäksi vielä pitkät vaaleet hiukset.

On varmaan niinkun viimesen päälle vuoden vanhaa muotia mutta alkaa jo vituttaa kun naiset tulee niinkun yhdestä muotista kaikki. Ei niinku kiihota enää tommoset barbit.

Äänestä

Siis ny oot ollut jossain hallusinatiossa, syöny sienii tai ryynei. Hommahan menee näin, et ekax suomalainen muija on nätti ku piru. Sitten se rupee seurustelee, menee naimisiin ja saa lapsen ja on ruma ku taivas ja 20 kiloo lihavempi. Samalla se on vaihtanut vaatteensa kolttuihin tai TUULIPUKUUN ja lykkii aamusin sätkä suussa lastenrattaita matkalla siwaan hakee maitoa. Meikittömällä naamalla tietty! Tässä on kuvaus suomi-neidosta 2002 ála lissut ja pipet.

Minulle kelpaa vain ulkomaalaistaustainen nainen ja mielellään hieman tumma sellainen. Valitan!

Äänestä
  • On onneksi mies joka ajattelee muutakin kuin ulkonäköä ja puhuu naisista arvostavaan sävyyn. En itsekään hauku miehiä vaikka kulkisivat minkälaisissa rytkyissä. Kaiken maailman pintaliitäjät saa mennäkin ulkomaalaisten kanssa ja toivottavasti kauas.

    Äänestä

Sehän varmaan kaikkein tärkeintä olikin miten tuo mies pukeutuu?? Jaa pipoa, no varmaan käytän itsekin kun on talvi ja pakkasta tuulee ja on kylmä. Vai pitäisikö kävellä kädet korvilla, se kai sitten olisi tyylikästä?

Tuulipukua en itse harrasta, mutta mikä niissä on vikana? Tyylitajua meillä miehillä riittää, mutta vaatteet ainakin itselleni ensisijaisesti mukavuuskysymys.

Äänestä

Jos se oli iltalenkillä,mikäs ihme se sitten on ?
Tietenkin, jos olitte illanviettoon lähdössä niin tuulipukuun pukeutuminen herättää ihmetystä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihmet.ellen kirjoitti:

että vielä nykyään jotkut pukeutuu tuulipukuun!
ihastuin tässä yhteen ihan ok oloseen poikaan ja
kaikki ois muuten hyvin, mutta sen pukeutuminen on karseeta! tuulipukuja, pipo päässä ja muutenkin tyylitöntä. Eikö miehillä ole tyylitajua?? Ei oikein iskenyt..:(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu