hermot menee...

pakko päästä purkamaa paineita....

menny hermot yhteen kaveriin jonka kanssa sopii näkemisen ja
että tekee jotai jne ja kun pitäis nähä nii onki jo kaikkee muuta sovittu?? niinku ei ikinä oltais edes puhuttu siitä että jotai ohjelmaa kehitetää..ja ihan muina miehinä vielä?

ärrrrsyttää sellaset ihmiset. kuitenki siinä on omatki jutut mukana ku ei itse viitti sopia jotai muuta ja onki sit yhtä äkkiä tyhjän päällä ku on latautunu näkemiseen. vaikee selittää mutta jos jollaki muillaki paukkuu kiinni samaan asiaa niin kommentteja..
1323
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mullakin oli yksi kaveri, siis lapsuuden sellainen. Kun asuttiin viela samalla paikkakunnalla huomasin usein, etta meni omia menojaan eika pyytanyt mukaan, jos en sattunut soittamaan ja sopimaan tapaamista joksikin kertaa.

Opiskelujen yms. muiden vuoksi asuttiin eri paikkakunnilla ja sovittiin sitten tapaamisia ja pikkukylailya. Tytto lupasi tulla kaymaan viikonloppuna ja sitten samana paivana, kun olisi pitanyt matkustaa, perui, kun oli jotain muuta keksinyt esim. mokkeilya. Kerran menin hanen luokseen kutsuttuna ja paivat oli sovittu, no sitten soitin junasta, milloin saavun perille. Tytto siihen, etta ehka joku toinen aika olis ollut parempi, kun ovat muuttamassa. Siis kertoi vasta silloin. No, ma sitten kantelin kalusteita yms. viikonlopun, oli tosi rentouttava viikonloppu.

Sitten jossain vaiheessa tajusin, etta mina pidan enemman yhteytta, tosin kylla hankin soitteli joskus. Kerran han oli menossa lomamatkalle ohikulkumatkalla muutamien muiden tuttujeni kanssa, he pistaytyivat hetkiseksi luonani. Tama tytto sitten puhui koko sen ajan kannykalla jonkun hoidon kanssa, mita nyt tervehti mennentullen. Me emme olleet kuitenkaan nahneet moneen kuukauteen. Paatin silloin, etten aio oma-aloitteisesti pitaa yhteytta. Nyt sitten hanella nayttaa olevan enemman aikaa pitaayhteytta, kun han on aitiyslomalla ja kotona paivat, mutten jaksa vaivautua vastaamaan sahkoposteihin. Silla ihmisella ei ole mitaan annettavaa minulle.

Just tuosta suunnitelmista olen samaa mielta. Arsytti kovasti, kun oli valmistautunut tekemaan jotain, niin sitten joskus viime hetkella perutaan, kun on jotain muuta tarkeampaa tekemista. Silloin meni monesti paiva tai useampi pilalle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mina vain kirjoitti:

pakko päästä purkamaa paineita....

menny hermot yhteen kaveriin jonka kanssa sopii näkemisen ja
että tekee jotai jne ja kun pitäis nähä nii onki jo kaikkee muuta sovittu?? niinku ei ikinä oltais edes puhuttu siitä että jotai ohjelmaa kehitetää..ja ihan muina miehinä vielä?

ärrrrsyttää sellaset ihmiset. kuitenki siinä on omatki jutut mukana ku ei itse viitti sopia jotai muuta ja onki sit yhtä äkkiä tyhjän päällä ku on latautunu näkemiseen. vaikee selittää mutta jos jollaki muillaki paukkuu kiinni samaan asiaa niin kommentteja..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu