Musiikkia toiselta koneelta

Voiko iPodiin ladata musiikkia toiselta koneelta, siis sellaisesta jossa ei ole iTunes ohjelmaa? Itselläni on iPod Video 30GB.
2336
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

podit päivitetään ainoastaan i-tunesissa.
Jos jonkun koneessa on musaa jonka haluat podiisi niin pyydä häntä lataamaan tunes koneeseensa tai pyydä häntä polttamaan haluamasi musa levykkeelle jonka sitten syötät omaan koneeseesi.

Äänestä
  • Minähän en ipodia omista, mutta olen kuullut laitteen käyttäjien kertovan ipodin toimivan myös ihan normaalina usb-muistina. Ilman iTunesia siirrettyä musiikkia tuo onneton laite ei toki toista, mutta haluamansa kappaleet saa ipodilla siirrettyä omalle koneelle ilman mitään kommervenkkejä. Omalta koneelta ne voi sitten siirtää itunesilla tai muulla vastaavalla ohjelmalla ipodiin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


helppiä kirjoitti:

Voiko iPodiin ladata musiikkia toiselta koneelta, siis sellaisesta jossa ei ole iTunes ohjelmaa? Itselläni on iPod Video 30GB.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu