Proteiini pitoiset ainekset

Eli minkälaisissa K-kaupan tuotteista löytää parhaimmat proteiini pitoisuudet. Lihasmassan luomu kasvatus siis ideana. Yleisestikkin ottaen minkälainen ruokavalio vuorokautta kohden olisi ideaalinen.
3405
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tonnikala,kanamunat,kananliha, tonnikala on erityisen hyvä proteeiinin lähde yhdessä purkissa on noin 30g proteiinia

Äänestä
  • Tonnikalassa on paljon proteiinia, mutta myös myrkkyjä lukemani mukaan..

    Äänestä

Tonnikala
Kana
Liha
Kananmuna
Raejuusto
Maitorahka

suosittelen jotain proteiinijauhetta lisäksi koska pelkästä ruoasta hankkimalla joutuu syömään ihan saatanasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pete -75 kirjoitti:

Eli minkälaisissa K-kaupan tuotteista löytää parhaimmat proteiini pitoisuudet. Lihasmassan luomu kasvatus siis ideana. Yleisestikkin ottaen minkälainen ruokavalio vuorokautta kohden olisi ideaalinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu