On se nyt perke.. , että täällä aletaan arvostelemaan toisia. Jokaisella meillä on oikeus siihen mitä tai miten täällä käyttäytyy, kun se ei ole sääntöjen vastaista. Täällä saa kehua, olla eri mieltä, flirtata, vinoilla, itkeä, nauraa tai haukkua ym. Kukin ottaa sen riskin ja peiliin saa katsoa jos tämän ottaa liian vakavasti.
Arvostetaan ja kunnioitetaan kaikkia kirjoittajia, mielipiteistään, ajatuksistaan tai aiheistaan riippumatta. Se on sitten *ylläpidon* asia ,jos aihe ei tänne sovi. ( niin kuin ei tämäkään).
Jokainen meistä on yhtä arvokas, riippumatta yhteiskunnallisesta asemastaan , koulutuksesta, iästä, *ulkonäöstä* tai sukupuolesta.
Tuliko tämä selvällä selkokielellä kirjoitettua!
*huh huh, helpotti*
Arvostetaan ja kunnioitetaan kaikkia kirjoittajia, mielipiteistään, ajatuksistaan tai aiheistaan riippumatta. Se on sitten *ylläpidon* asia ,jos aihe ei tänne sovi. ( niin kuin ei tämäkään).
Jokainen meistä on yhtä arvokas, riippumatta yhteiskunnallisesta asemastaan , koulutuksesta, iästä, *ulkonäöstä* tai sukupuolesta.
Tuliko tämä selvällä selkokielellä kirjoitettua!
*huh huh, helpotti*
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jokainen saa olla mitä on: naismainen, tosikko, kikatteleva, pinnallinen jne. jne.
Tänne kyllä mahtuu kaikki kirjoittajat kehuineen sekä haukkuineen. Taitaa vaan nykypäivän ihmisellä olla hirvittävä tarve purkaa huonoa oloaan kaikilla keinoin. Täällä se onnistuu vallan hyvin, haukutaan muut pysyytn kun itse ollaa niin fiksu, syvälliseen keskusteluun pystyvä, yhdyssanasäännöt osaava, duunari tai akateeminen ihminen. Muut hölisijät ovat mitä ovat eivätkä kuulu tänne !
Sana on vapaa, kuka tahansa saa kirjoittaa mitä haluaa ja asiattomia varten täällä on kyllä valvoja joka hoitaa sen puolen. Voiko ihminen enää pikkusieluisempi olla kun näkee mieliharmia niin pienistä asioista !
Olemme kuitenkin kaikki ihmisiä ja tuntevia sellaisia sekä jokainen omaa omat mielipiteet sekä höpinät mitä haluaa kirjoitella, suotakoon kaikille tuo mahdollisuus !!!
se minun *hymysulkumerkkini* olikin... kiitos...
laitan sen taas paikalleen .. rupesi vain ottamaan *kupoliin* .. mutta nyt on taas kaikki hyvin...
Ps. ollaanko me siellä *kikatusporukas* :)
Pss. pitäisikö vaihtaa taas *murteelle* ;) että joku saisi siitä puheenaihetta, eikä tämä tunnu itseltäkään luontevalta kirjoittaa..??
Et taas hymyilyttää :)) Ei tätä kaikkee ihan niin hirveen vakavasti parane ottaa, vaikka kyllä taas vähän potutti itteekin kaikki touhu. Nyt voi taas hymyillä kun vapaat on edessä ja voi touhuta kaikkee kivaa.
Ollaankohan myö tódellakin tuossa kikatusporukassa ? Voipi olla et siihen sakkiin kuulutaan mut välläkö häliä, tärkeintä on et meitillä on hauskaa.
Anna tulla millä kielellä tahansa, saataa vaan olla et kaikki ei mene ihan jakeluun mut ainakin tuo murrekieli toimii siinä missä tavallinenkin. Eiku perinteiseen vaan takasi :))))
ja prkl ... mie en sit välitä kenenkää mielpitteestä tuon taivaallista.. mie oon mikä oon ja kirijoottelen kelle mie tykkään .. ja siusta mie ainaski tykkään ;) *pusi*
eks perinteinen oo palijo mukavanpaa... ?? niin miustaki ...:)))