paljonko

olen nyt saanut pudotettua painoni melkein mihin halusin, ehkä 2 tai 3kg vielä pois. olen nyt 166cm pitkä ja painan 54kg.
olen kohta kolmikymppinen, kolmen lapsen äiti.
4597
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

sun painoindeksi on nyt 19,6. Haluat siis alipainoiseksi?? Mikäs siinä jos sinusta siltä tuntuu.

Äänestä

1,66 X 1,66 = 2,7556
54 jaettuna 2,7556 = 19,6
Siinä siis malli, miten lasket indeksisi myös sitten, kun olet riittävän "riuku".
Vakavasti puhuen, vedäppäs jarrut päälle ja aloita oikea elämä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


painoindeksini?.... kirjoitti:

olen nyt saanut pudotettua painoni melkein mihin halusin, ehkä 2 tai 3kg vielä pois. olen nyt 166cm pitkä ja painan 54kg.
olen kohta kolmikymppinen, kolmen lapsen äiti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu